Sprawdzanie zgód TCF
czwartek, 3 lipca, 2025

Poznań: Dominikanie otwierają kościół

Po prawie dwóch miesiącach zamknięcia w niedzielę 26 kwietnia świątynia zostanie otwarta dla wiernych. Tak zadecydował przeor klasztoru.

Dotąd ojcowie z powodu pandemii koronawirusa odprawiali msze za zamkniętymi drzwiami. Jednak gdy dostosowali świątynię do względów bezpieczeństwa, a także przygotowali metody dezynfekcji miejsc zajmowanych przez wiernych – zdecydowali, że świątynia może ponownie zostać otwarta. Zgodnie z obecnymi regulacjami może do niej wejść 44 wiernych i dodatkowo 27 na dziedziniec.

Wrócą spowiedzi i śluby, oczywiście prowadzone z zachowaniem wszystkich środków ostrożności. Msze będą jednak odprawiane rzadziej, nadal będą też prowadzone transmisje mszy z kaplicy kościoła. Ojcowie zachęcają, by jednak korzystać z dyspensy i uczestniczyć we mszy przez internet albo telewizję.

el

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaPoznańPoznań: Dominikanie otwierają kościół