Poznań: Chcieli pozbyć się pralki, więc… wyrzucili ją w krzaki

straż miejska fot. SMMP
Zdarzenie miało miejsce na ulicy Dmowskiego, a cała sytuację nagrała jedna z mieszkanek sąsiedniego osiedla. I przesłała nagranie straży miejskiej.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 10.00 rano. Kobieta wyglądając przez okno zauważyła dwie osoby, które podjechały samochodem pod ogrodzenie osiedla i wyrzuciły starą pralkę w krzaki obok niego. Nagrała zdarzenie telefonem i wysłała nagranie do straży miejskiej.

Straż miejska potwierdziła otrzymanie zgłoszenia od mieszkanki – a także fakt, że zawiera ono wystarczająco dużo szczegółów, by zidentyfikować właściciela samochodu, a więc i osoby, które wyrzuciły pralkę w krzaki.

Jak przypomina straż miejska, w Poznaniu działają gratowiska, na których można bezpłatnie zostawić zużyty czy niesprawny sprzęt AGD oraz meble. Jeden z takich punktów znajduje się nawet niedaleko Dmowskiego, bo przy ulicy 28 Czerwca 1956.

Właściciele pralki nie skorzystali jednak z tej opcji, więc teraz będą musieli po sobie posprzątać, a dodatkowo jeszcze zapłacić spory mandat za zaśmiecanie otoczenia.

SMMP

Podziel się: