Poznań: Budynki nad Maltą będą jak nowe

Malta remont fot. PIM
Wieża sędziowska nad Maltą z nowymi oknami,nowe dachy i piaskowanie stalowych konstrukcji. Od listopada budynki Toru Regatowego Malta przechodzą kapitalny remont, który jest sporym wyzwaniem dla Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Wieża sędziowska to nietypowy budynek, który wymaga szczególnej uwagi i pokaźnego rusztowania.
– Wymieniliśmy już szklaną fasadę wieży, zakończyła się też wymiana okien i prace dekarskie. Cała stalowa konstrukcja budynku przeszła żmudne roboty związane z piaskowaniem. Zostały również zakończone prace malarskie dotyczące niniejszej konstrukcji – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Odświeżane są również wnętrza wieży. Gotowe są już posadzki, które zostały pokryte specjalną wykładziną, w środku wieży trwają prace związane z nową zabudową pod miejsca sędziowskie i komentatorskie, a także stanowiska, gdzie montowane będą urządzenia pozwalające na kontrolę zawodów. Modernizację przeszedł również łącznik z budynkiem POSiR oraz przylegający do wieży podest wraz ze schodami i balustradami. Trwają również prace związane z instalacją teletechniczną, która jest niezbędna do obsługi zawodów wioślarskich i kajakarskich.

Drugim modernizowanym w ramach inwestycji obiektem jest budynek multimedialny, który znajduje się przy tablicy wyników. Zakres prac obejmuje przede wszystkim odświeżenie wnętrz. W budynku trwają prace wykończeniowe, wykonane zostały już roboty związane z wymianą systemu klimatyzacji i wentylacji. Dach budynku multimedialnego został ocieplony, a w sali głównej położono już nowe płytki.

Dzięki przeprowadzanej modernizacji budynki Toru Regatowego Malta zostaną dostosowane do wymagań stawianych organizatorom największych, międzynarodowych imprez wioślarskich i kajakarskich.

PIM, el

Podziel się: