wiadukt nad PST Szymanowskiego fot. PIM

Poznań: Będzie remont Pestki! I utrudnienia dla pasażerów

Remont trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju i budowa Kładki Berdychowskiej – to inwestycje, na które miasto dostanie pieniądze w ramach Polskiego Ładu. Prace na Pestce mają się rozpocząć już w przyszłym roku w wakacje.

Do Poznania i gmin powiatu poznańskiego w ramach pierwszej edycji programu „Polski Ład” trafi 270 mln. Z tego 120 mln jest przeznaczonych na budowę Kładki Berdychowskiej i remont trasy Pestki – obie inwestycje niezwykle ważne, ale też kosztowne. Budowa Kładki Berdychowskiej była już kilkakrotnie przekładana z powodu braku środków, a jeśli chodzi o remont Pestki, to na razie udało się wymienić jedynie sieć trakcyjną w ostatnich latach, a także przystanki i schody. Teraz, dzięki tym pieniądzom, uda się wyremontować także torowisko tramwajowe, co pozwoli na skrócenie przejazdu tramwajów tą trasą o dwie minuty.

Prace mają być podzielone na trzy etapy, a dofinansowanie ma objąć na razie etap od Słowiańskiej do Szymanowskiego. Całość remontu tego odcinka, według obecnych szacunków, ma kosztować około 30 mln zł, a sam remont ma się rozpocząć w wakacje przyszłego roku, kiedy mniej ludzi korzysta z Pestki. Bo na czas remontu trasa będzie musiała zostać wyłączona, a zamiast tramwajów będą kursować autobusy.

Za fundusze dla Poznania i Wielkopolski bardzo podziękował prezydent Jacek Jaśkowiak w telewizji WTK. Jednak jest ostrożny z oceną Polskiego Ładu: przyznał, że z perspektywy Poznania te pierwsze decyzje wyglądają całkiem dobrze – ale z oceną trzeba poczekać na efekty. „Po owocach ich poznacie” – zacytował fragment Ewangelii św. Mateusza komentując Polski Ład.

Źródło: WTK

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze