Poznań: Będą rozdawane flagi Powstania Wielkopolskiego! Gdzie?

Flaga powstańcza fot. UMWW

„Godnie wspomnijmy bohaterów powstańczych dni” – apeluje marszałek Marek Woźniak. Dlatego 15 i 16 grudnia przed urzędem marszałkowskim będą rozdawane flagi Powstania Wielkopolskiego.

„27 grudnia, w Narodowym Dniu Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, wyraźmy radość z odzyskanej wolności i godnie wspomnijmy bohaterów powstańczych dni poprzez udekorowanie naszych domów flagami” – apeluje marszałek Marek Woźniak.

15 grudnia w godzinach 10.00-12.00 i 16 grudnia w godzinach 16.00-17.30 przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego, al. Niepodległości 34 (przy Hotelu Polonez) w specjalnie oznaczonym punkcie będzie można odebrać właśnie taką flagę. Każdego dnia na chętnych będzie czekało 350 flag. Jedna osoba będzie mogła odebrać jedną flagę.

Przypomnijmy, że chorągiew z białym orłem, którą miano na wieść o zajściach w Poznaniu wywiesić w nocy z 27 na 28 grudnia 1918 roku w Łęczycy koło Puszczykowa jest najbardziej znanym znakiem powstańczym. To jej wizerunku użyto po raz pierwszy na stronie internetowej www.27grudnia.pl Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w 2008 roku, w 90. rocznicę wybuchu powstania.

Źródło: UMWW

Podziel się: