Poznań: Agencja towarzyska w… pokoju hotelowym

akcja w agencji towarzyskiej, CBŚP fot. CBŚP
Oferowali pokoje hotelowe z usługą seksualną w cenie – i właśnie ich zatrzymali policjanci z Poznania, Radomia i Łodzi. W akcji brało udział ponad 100 funkcjonariuszy.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Łodzi od kilku miesięcy zajmowali się sprawą działalności grupy przestępczej, która czerpała korzyści z prostytucji i prania pieniędzy pochodzących z przestępstw. Jak się okazało, członkowie grupy wystąpili też o wsparcie w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla Małych i Średnich Firm – i dostali ponad 175 tys. zł…

Jak ustalili funkcjonariusze, grupa przestępcza była bardzo dobrze zorganizowana: jej członkowie pełnili określone role: kto inny zajmował się werbowaniem kobiet do pracy w charakterze prostytutek, kto inny odpowiadał za ochronę, a jeszcze inne osoby nadzorowały dowóz klientów i odpowiednie ogłoszenia zamieszczane w internecie.

Działalność grupy trwała przez kilka lat, a bazą były pokoje hotelowe w nocnym klubie. Pod pretekstem noclegu można sobie było także dodatkowo wynająć usługę seksualną – godzina spędzona w takim pokoju w towarzystwie kosztowała 300 zł.

Funkcjonariusze podczas akcji zatrzymali 16 osób, zabezpieczyli też dokumenty i nośniki danych, komputery, serwery oraz gotówkę w różnych walutach o wartości 80 tys. zł.

16 zatrzymanych usłyszało 31 zarzutów, w tym udział w zorganizowanej grupie przestępczej, czerpanie korzyści z cudzego nierządu, pranie pieniędzy pochodzących z przestępstw, a także oszustwa gospodarcze i posiadanie narkotyków.

CBŚP

Podziel się: