Policjanci odzyskali pojazd warty 120 tysięcy

Podziel się!

Poznańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zamieszani byli w kradzieże pojazdów. Policjanci zajęli się sprawą i już kilka godzin po zgłoszeniu, odzyskali pojazd warty blisko 120 tys. złotych.

17 października br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku, rozbierania skradzionego pojazdu na części.

Jak się okazało, samochód marki Opel Movano o wartości blisko 120 tys. złotych, został skradziony tego samego dnia, w godzinach porannych, mieszkańcowi Czmonia. Tuż po tym, jak policjanci dowiedzieli się o przestępstwie, natychmiast zajęli się sprawą.

Już kilka godzin po zgłoszeniu mundurowi znaleźli utracony pojazd. Policjanci zastali sprawców w momencie, kiedy mężczyźni rozbierali auto na części. Jak ustalili policjanci miały one trafić do sprzedaży giełdowej. Cały proceder przestępczy prowadzili w pomieszczeniach gospodarczych, które wynajmowali od właścicieli gospodarstwa.

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli dodatkowo kilkadziesiąt innych części od pojazdów typu BUS, które przygotowane były już do sprzedaży oraz sprzęt służący do kradzieży – zagłuszarka sygnału GPS.

Zatrzymani to mieszkańcy Poznania w wieku 40 i 43 lat. Dodatkowo jeden z nich już wcześniej karany był za przestępstwa narkotykowe. Teraz otrzymali zarzuty paserstwa, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa.

Autor: KMP


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar