Sprawdzanie zgód TCF
niedziela, 6 lipca, 2025

Ostrzeżenie meteo przed silnym wiatrem w Wielkopolsce

W Wielkopolsce znów może powiać silny wiatr, z prędkością w porywach nawet do 75 km na godzinę. IMiGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla części regionu.

„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu” – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Silny wiatr może powiać 30 grudnia od godziny 5.00 do 10.00 rano w całym regionie z wyjątkiem sześciu powiatów: złotowskiego, pilskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, wągrowieckiego, chodzieskiego i obornickiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Źródło: IMiGW
Strona głównaWielkopolskaChodzieżOstrzeżenie meteo przed silnym wiatrem w Wielkopolsce