premier M. Morawiecki, otwarcie drogi w Pisarzowicach fot. WUW

Ostrzeszów: Premier Morawiecki otworzył drogę do Pisarzowic

Dzięki środkom z Funduszu Dróg Samorządowych powstała droga Pisarzowice – Bałdowice – Słupia, kolejna gminna droga w Wielkopolsce. Dziś uroczyście otworzył ją premier Mateusz Morawiecki.

To bardzo ważna droga dla tej części Wielkopolski – jest jednym z najczęściej wykorzystywanych dojazdów do trasy S8, dlatego jej remont był niezwykle istotny. Na przebudowę drogi gmina otrzymała 5,3 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych – to 80 proc. kosztów przebudowy. Pozostałe środki gmina dołożyła z własnego budżetu.

Dziś drogę uroczyście otworzył premier Mateusz Morawiecki po drodze do Bralina na III Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi. Premier znalazł również czas na rozmowy z mieszkańcami i wspólne fotografie.

WUW, el

3
Dodaj komentarz

avatar
J 23
J 23

Dlaczego nie pojedzie do gmin gdzie nie ma dróg, tylko bezdroża?

Jestem z Rybina
Jestem z Rybina

Propaganda jak za Gierka Przecież ta drogą to malutki odcinek drogi gminnej .To jakiś absurt jak w filmach Bareij .Nie głosujecie na PIS bo polska się będzie cofała w rozwoju .Za Pierwszej i na razie drugiej kadencji tej mafffii wybudowano i wyremontowano najmniej dròg prawie.Oni nic nie robią tylko gadają co będą robić tylko że zostało im jeszcze ponad 2lat .A co przez 6lat zbudowali na razie nic.

Nikt
Nikt

3km drogi wiejsko-leśnej a feta jakby zrobili autostradę.