Nocna Zmiana Bluesa Koncerty 2019 fot. mat. pras.

Nocna Zmiana Bluesa w Chrzypsku Wielkim

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa wystąpią 28 listopada w sali ośrodka kultury w Chrzypsku Wielkim. Bilety są już do kupienia!

Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989), kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, także w USA, a nawet w Zimbabwe – to tylko kilka z fragmentów niezwykle bogatej i już 35-letniej historii zespołu.

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, muzycy Nocnej Zmiany Bluesa wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

Podczas koncertu fani Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa usłyszą te najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty. Na pewno na koncercie nie zabraknie takich utworów jak „Szósta zero dwie”, „Nieznajomy przyjaciel”, „Ciężki dzień”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker”, „Chory na bluesa” i wielu innych.

Bilety w cenie 30 zł można nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury (rezerwacja pod numerem telefonu 730 099 246).

Źródło: mat. pras.

5 1 vote
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze