Niezwykłe przedszkole na Morasku. Pierwsze takie w Poznaniu!

Akademik Morasko fot. A. Wykrota, UAM

Na Morasku, w niedawno otwartym Domu Studenckim Meteor, zostało uruchomione pierwsze w Poznaniu przedszkole Uniwersyteckie. Jest niepubliczne, przyjmuje dzieci już w wieku 2,5 roku, a prowadzi je Poznański Park Naukowo-Technologiczny według autorskiej koncepcji edukacyjnej.

Przedszkole oficjalnie rozpoczęło swoją działalność 1 września. Jest uniwersyteckie nie tylko z nazwy: placówka wyróżnia się autorską koncepcją edukacyjną stworzoną we współpracy z Instytutem Małego Dziecka im. Astrid Lindgren.

– Jestem przekonany, że Przedszkole Uniwersyteckie będzie nie tylko miejscem edukacji i zabawy dla najmłodszych, ale także istotnym elementem społeczności kampusowej – mówi prof. Tadeusz Wallas, prorektor ds. kadry i rozwoju UAM. – Dzieci będą miały szansę odkrywać otaczający ich świat w inspirującym i bezpiecznym otoczeniu, a jednocześnie przyczynią się do tworzenia jeszcze bardziej żywego i dynamicznego miejsca dla wszystkich.

Przedszkole posiada dwie sale dydaktyczne oraz jedną do zajęć ruchowych, ma także ogródek edukacyjny z posadzonymi poziomkami, porzeczkami i miejscem na sezonowe warzywa, a także plac zabaw.
– Otwarcie pierwszej grupy przedszkolnej jest symbolicznym momentem, w którym realizacja wizji Przedszkola Uniwersyteckiego przenosi się z etapu planów do rzeczywistości – podkreśla prof. dr hab. inż. Hieronim Maciejewski, prezes Fundacji UAM oraz Dyrektor Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. – Dzieci rozpoczęły swoją edukacyjną podróż niewątpliwie w najpiękniejszej i najnowocześniejszej placówce w Poznaniu.

Nabór do Niepublicznego Przedszkola Uniwersyteckiego realizowany jest w trybie ciągłym, a przedszkole jest przeznaczone w pierwszej kolejności dla dzieci pracowników i studentów UAM. Jest także możliwość deklaracji zapisania młodszych pociech – w takim przypadku zostaną one dopisane do grupy, gdy osiągną ustawowo wymagany wiek.

Podziel się: