środa, 22 stycznia, 2025

Kierowca zaparkował zbyt blisko przejazdu. Szynobus urwał zderzak osobówce

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na przejeździe kolejowo-drogowym we Wroniawach. Przejeżdżający szynobus zahaczył o zaparkowany zbyt blisko torów samochód osobowy. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym incydencie.

23 grudnia około godziny 14:00 na przejeździe kolejowym we Wroniawach doszło do kolizji między szynobusem a samochodem marki Citroen Berlingo. Jak informują policjanci, kierowca samochodu nieprawidłowo zatrzymał pojazd zbyt blisko torów.

Przejeżdżający szynobus zerwał przedni zderzak Citroena. Na szczęście zdarzenie nie spowodowało żadnych obrażeń – zarówno kierowca samochodu osobowego, jak i maszynista oraz pasażerowie szynobusu wyszli z incydentu bez szwanku.

Funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, przeprowadzili rutynowe badanie trzeźwości uczestników kolizji. Wyniki nie wykazały obecności alkoholu w organizmach kierujących pojazdami.

Na miejscu przeprowadzono szczegółowe oględziny oraz zebrano zeznania od świadków zdarzenia. Dla pasażerów szynobusu zorganizowano transport zastępczy.

Źródło: policja
Strona głównaWolsztynKierowca zaparkował zbyt blisko przejazdu. Szynobus urwał zderzak osobówce