Sprawdzanie zgód TCF
poniedziałek, 9 czerwca, 2025

Dziewięcioletni rowerzysta w szpitalu po zderzeniu z samochodem. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

W niedzielę wieczorem w Dolsku doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem dziewięcioletniego rowerzysty. Chłopiec został przewieziony śmigłowcem ratunkowym do szpitala w Poznaniu.

Przebieg zdarzenia

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Śremie otrzymali zgłoszenie o wypadku 8 czerwca około godziny 20:16. Na miejscu zdarzenia w Dolsku pracowali policjanci, którzy ustalili wstępny przebieg kolizji.

Według ustaleń śledczych, dziewięciolatek poruszał się rowerem po lewej stronie jezdni. W pewnym momencie młody rowerzysta postanowił zmienić stronę drogi i przejechać na prawą część. Manewr ten wykonał na zakręcie, co doprowadziło do bezpośredniego uderzenia w nadjeżdżający z przeciwnego kierunku pojazd.

Szczegóły kolizji

Za kierownicą samochodu marki Fiat Doblo siedział 56-letni mężczyzna, również mieszkający w gminie Dolsk. Zderzenie miało charakter czołowy, co spowodowało poważne obrażenia u młodego uczestnika wypadku.

Dziecko doznało urazów wymagających natychmiastowej pomocy medycznej. Ze względu na stan chłopca zdecydowano o transporcie śmigłowcem ratunkowym do jednego ze szpitali w stolicy Wielkopolski.

Działania służb

Policjanci przeprowadzili na miejscu standardowe badania trzeźwości. Zarówno kierowca Fiata, jak i ojciec poszkodowanego dziecka byli całkowicie trzeźwi w momencie zdarzenia.

Obecnie sprawę prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego śremskiej jednostki policji. Śledczy analizują wszystkie okoliczności, które mogły przyczynić się do powstania wypadku.

Źródło: policja
Strona głównaWielkopolskaŚremDziewięcioletni rowerzysta w szpitalu po zderzeniu z samochodem. Na miejscu lądował śmigłowiec...