Napadł na kantor i groził wysadzeniem galerii handlowej

policja zdjęcie ilustracyjne fot. policja Wągrowiec

Zamaskowany mężczyzna podszedł do kantoru mieszczącego się w galerii „Vivo” w Pile i zagroził wysadzeniem galerii, jeśli nie dostanie 30 tys. zł. Powiedział, że na terenie galerii rozmieścił ładunki wybuchowe.

Zdarzenie miało miejsce 10 stycznia około godziny 19.00. Mężczyzna przez okienko kantoru wsunął kasjerce kartkę z żądaniem 30 tysięcy zł w różnych walutach i informacją, że rozmieścił na terenie galerii ładunki wybuchowe, ma je także w plecaku. Jeśli kasjerka nie spełni jego żądań – wysadzi galerię w powietrze.

Kobieta zareagowała natychmiast, wciskając guzik tak zwanego „cichego alarmu”, którym wezwała ochronę galerii. Niefortunny złodziej, widząc biegnących do niego ochroniarzy, uciekł z galerii.

Ochrona powiadomiła policję i ewakuowała klientów oraz personel – około 300 osób – na wypadek, gdyby groźby mężczyzny były prawdziwe. W tym czasie policja przy pomocy trzech zastępów pilskich strażaków dokładnie przeszukała galerię. W budynku nie znaleziono żadnych ładunków wybuchowych.

Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie: funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring galerii, dzięki czemu dysponują wizerunkiem sprawcy, i teraz go szukają. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Źródło: asta24.pl

Podziel się: