Napad na 68-letnią kobietę. „Para zaczęła ją uderzać i kopać”

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Nawet 12 lat więzienia grozi 32-letniej kobiecie i 33-letniemu mężczyźnie, którzy są podejrzani o napad na 68-letnią mieszkankę Konina i kradzież jej torebki z dokumentami i pieniędzmi. Policjanci zatrzymali podejrzanych w ciągu tygodnia.

Wszystko wydarzyło się we wtorek 8 listopada tuż po 21.00 na przystanku autobusowym przy ul. Przemysłowej.
– Do 68-letniej koninianki podeszła kobieta z mężczyzną i żądała wydania pieniędzy – mówi Sebastian Wiśniewski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie. – Para słysząc, że kobieta ich nie ma, stała się bardzo agresywna i zaczęła ją uderzać oraz kopać. Zanim uciekli, zabrali koniniance torebkę z dokumentami i gotówką w kwocie 1500 zł. 68-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, a sprawą zajęli się konińscy kryminalni.

Dzięki ich zaangażowaniu i profesjonalizmowi udało się ustalić podejrzanych w ciągu zaledwie tygodnia. Jak się okazało, byli to 32-letnia kobieta bez stałego miejsca zamieszkania i 33-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Ślesin. Zostali zatrzymani 16 listopada, a następnego dnia usłyszeli prokuratorski zarzut dokonania rozboju, do którego się przyznali. Za to grozi im do 12 lat więzienia. Dodatkowo sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

Podziel się: