Najciekawsze imprezy muzyczne w Poznaniu tej wiosny – zobacz czego nie można przegapić

Poznań to miasto nie tylko rogali marcińskich, koziołków na Rynku oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. To także miejsce, w którym odbywa się coraz więcej imprez godnych uwagi, które przyciągają uwagę nie tylko mieszkańców, ale i przyjezdnych.

Oto najciekawsze imprezy muzyczne w Poznaniu tej wiosny – spójrz i wybierz najlepsze dla siebie.

COALS i Próżność

Już 14 marca w poznańskim klubie Próżność odbędzie się koncert zespołu COALS. COALS to duet, którzy tworzy Katarzyna Kowalczyk oraz Łukasz Rozmysłowski i w ramach wiosennej trasy koncertowej promuje swój nowy krążek. Nazwa zespołu nawiązuje do znanego z kopalni węgla Śląska. Twórczości duetu daleko jednak do śląskich szlagierów – ich brzmienia to według krytyków pop pełen magii, subtelna elektronika oraz elementy folku. Całość tworzy muzykę eteryczną, zapadającą w pamięć, w której chce się zasłuchać.

Zespół został doskonale przyjęty przez krytyków i słuchaczy wraz ze swoim debiutanckim albumem Tamagotchi, dobrych recenzji doczekała się także EP-ka Klan wydana w 2019 roku. COALS chętnie bawi się konwencją, zgrabnie łączy pop z elementami hip-hopu oraz klimatem wczesnych lat XXI wieku. Poznański koncert to doskonała okazja, by bliżej zapoznać się z twórczością tego zespołu i pozwolić się uwieść ich brzmieniom. Więcej na temat występu grupy można znaleźć na stronie: https://www.biletomat.pl/imprezy/poznan/.

Rebeka w Poznaniu

3 kwietnia w klubie 2progi mieszczącym się przy Alei Niepodległości 36 pojawi się Rebeka. Rebeka, czyli projekt powstały w 2008 roku, który z powodzeniem od lat funkcjonuje na polskiej scenie muzycznej. Tworzy go Iwona Skwarek oraz Bartosz Szczęsny – Iwona odpowiada za głos i niezwykłą charyzmę sceniczną, z kolei Bartosz to osoba odpowiedzialna za dopracowane produkcje. W lutym Rebeka wydała swój trzeci krążek o nazwie „Post Dreams”. To nie tylko znane fanom analogowe syntezatory, ale i klasyczne instrumenty takie jak trąbka czy smyczki. To krok dalej w twórczości grupy, wykorzystanie nowych możliwości i stworzenie płyty będącej spójną całością. Krążek dostarcza całe mnóstwo muzycznych emocji, których zdecydowanie warto doświadczyć na żywo. Koncert w Poznaniu będzie ku temu doskonałą okazją.

Na deser – występ Christiana Lofflera

Zwieńczeniem wiosennych muzycznych wrażeń w Poznaniu będzie występ Christiana Lofflera. Artysta pojawi się w poznańskiej Tamie zlokalizowanej przy ulicy Niezłomnych 2. Muzyk pojawi się w Polsce w ramach promocji swojej nowej płyty zatytułowanej „Lys”.

Christian Loffler to niemiecki producent i DJ znany z refleksyjnego brzmienia wypełnionego emocjami. Artysta zadebiutował kilka lat temu z krążkiem Heights będącym połączeniem indie-rockowych dźwięków z subtelną elektroniką. Szybko został ciepło przyjęty na europejskiej scenie klubowej, a jego kariera nabrała rozpędu. Artysta inspiruje się między innymi twórczością zespołu The Cure, ale Christian nadaje swej muzyce niepowtarzalnego charakteru. Przekazuje słuchaczom muzyczny ładunek emocji, o czym będzie można się przekonać w czasie poznańskiego koncertu.

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze