Sprawdzanie zgód TCF
poniedziałek, 7 lipca, 2025

Międzychód: Tymczasowy areszt za znęcanie się nad rodziną

Na policyjny i prokuratorski wniosek Sąd Rejonowy w Szamotułach aresztował dwóch mieszkańców Międzychodu, którzy znęcali się nad swoimi rodzinami. Grozili im, że ich pobiją, a nawet zabiją.

Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 21-latka, który ubliżał swojej babci oraz ojcu, groził im, że ich pobije i zabije. Mężczyzna, pod wpływem alkoholu, nie panował nad sobą, popychał ojca i babcię. Ma już na koncie jeden wyrok za znęcanie się nad rodziną. W sobotę został zatrzymany przez policjantów.

Takiego samego przestępstwa dopuścił się inny, 34-letni mieszkaniec Międzychodu. Ten znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. On także już wcześniej był notowany na znęcanie się nad rodziną. Do policyjnego aresztu też trafił w sobotę.

Po przedstawieniu zarzutów, śledczy skierowali do prokuratora wniosek o areszt dla obu mężczyzn. W niedzielę sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury, stosując wobec nich areszt na trzy miesiące. Sprawcom przemocy grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

KPP Międzychód, el

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaMiędzychódMiędzychód: Tymczasowy areszt za znęcanie się nad rodziną