Reklama

Lubuskie dla ciekawych. Co warto zobaczyć w Barlinku?

Podziel się!

To jedno z ciekawszych miast na terenie województwa zachodniopomorskiego, któremu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi podczas swych wędrówek po Polsce. Barlinek ma się czym pochwalić, a wycieczki po jego terenie każdemu z nas dostarczą wiele radości. Jakie atrakcje turystyczne zasługują tu na szczególne wyróżnienie?
Barlinek i jego dzieje

Barlinek przyciąga nie tylko pięknym otoczeniem, ale i wspaniałą historią. Leżące w pobliżu wspaniałych lasów miasto powstało w XIII wieku, jednak wiadomo, że już w okresie wczesnego średniowiecza istniała tu słowiańska osada o charakterze obronnym. W 1278 roku miejscowość otrzymała prawa miejskie. W dziejach miasta ciekawym okresem jest wiek XV, kiedy to Barlinek stanowił własność Zakonu Krzyżackiego. Szczególnie ważnym okresem w dziejach miasta okazał się też wiek XIX, kiedy to Barlinek stał się ważnym ośrodkiem wypoczynkowym, atrakcyjnym głównie dla gości z Berlina. A jakie atrakcje turystyczne przyciągają dziś na teren tego miasta?

Barlinek i jego atrakcje

Na terenie Barlinka nie brak obiektów, którym w czasie wycieczki warto poświęcić nieco więcej uwagi. Zachwycić mogą przedwojenne wille oraz zabytkowy Młyn Papiernia, który powstał w pierwszej połowie XVIII wieku i który służył do produkcji papieru czerpanego. Ciekawymi zbiorami może się pochwalić Dom „Gutenberga”, pełniący dziś rolę siedziby Muzeum Regionalnego. Z XIV stulecia pochodzą pozostałości dawnych murów obronnych, które są kolejną atrakcją dla zwiedzających Barlinek turystów. Ciekawie prezentują się też miejscowe kościoły, choć znacznie większym zainteresowaniem cieszy się miejscowy pałacyk.

Barlinek sam w sobie jest miejscem wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów. Jego piękna okolica może z kolei oczarować tych, którzy chcą nie tylko zwiedzać ciekawe zabytki, ale też miło spędzać czas na łonie natury.


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar