koronawirus z Wuhan fot. WSSE

Lekarzom udało się opracować skuteczną metodę walki z koronawirusem. Ludzie zdrowieją!

Wszyscy z niecierpliwością czekają na szczepionkę jako jedyny ratunek na koronawirusa – tymczasem lekarzom udało się opracować terapię, która zwalcza koronawirusa.

Jak informuje portal natemat.pl, lekarze podali 70-letniej pacjentce zarażonej wirusem z Wuhan lek na HIV i na grypę. Połączenie tych dwóch terapii sprawiło, że po 48 godzinach podawania lekarstw w krwi chorej nie znaleziono już koronawirusa. Ten sam efekt zaobserwowano też u innego pacjenta leczonego tą samą metodą. Chorzy dostawali dwa leki na HIV: lopinawir i rytonawir razem z oseltanmiwirem, lekiem na grypę.

Pomysł nie jest do końca oryginalny – taką kombinację leków stosowano z powodzeniem w przypadku chorych na MERS w 2015 roku. Dzięki niej udało się wówczas uratować wielu chorych.

Jak podają chińskie media, wśród chorych zarażonych wirusem z Wuhan zmarły już 362 osoby. Liczbę chorych szacuje się na ponad 17 tysięcy osób na całym świecie.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
Łukasz Bisior
Łukasz Bisior

Jeden przypadek w którym nie potwierdzono w 100%, że to tylko ta terapia miała wpływ na poprawę zdrowia pacjenta (wpływ może mieć wiele czynników np. Siła układu odpornościowego, stadium wirusa). Dopiero trwają testy potwierdzające wpływ tej terapii. Jak zwykle tekst powielany bo nie chce się poszukać u źródła.

Hanna Kulczak-Misiak
Hanna Kulczak-Misiak

lekarze od tego są przecie