Lech w europejskich pucharach. Kto może być pierwszym rywalem?

fot. Tomasz Folta / PressFocus / Zagłębie Lubin (materiały prasowe)

Lech Poznań dzięki zdobyciu mistrzostwa Polski zagwarantował sobie możliwość uczestnictwa w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Kto może być potencjalnym rywalem „Kolejorza”?

Niezwykle emocjonujący sezon zakończył się przez lechitów zdobyciem mistrzostwa Polski. To oznacza, że już zaraz „Kolejorz” będzie występował w europejskich pucharach. Niestety, słabe wyniki polskich klubów w europejskich rozgrywkach sprawiają, że Lech swoją przygodę rozpocznie już od pierwszej rundy (pierwsze mecze 5-6 lipca, rewanże dwa tygodnie później). Co gorsza – „Kolejorz” nie będzie rozstawiony, teoretycznie więc może trafić na trudnego rywala już na początku.

Wśród rywali z którymi może walczyć Lech są m.in. Sheriff Tyraspol, Bodo / Glimt, Forencavros czy Slovan Bratyslawa. Do łatwiejszych rywali można zaliczyć Żalgiris Wilno, Lincold Red Imps (zespół z Gibraltaru) czy Malmoe. Niewątpliwie „Kolejorza” czeka jednak ciężka przeprawa już na początku.

Swojego rywala Lech pozna 14 czerwca. Losowanie par w drugiej rundzie eliminacji odbędzie się dzień później.

Z kim może zmierzyć się Lech? Lista potencjalnych rywali

W pierwszej rundzie „Kolejorz” może trafić na następujące zespoły: Shamrock Rovers, CFR Cluj, Lincold Red Imps, Żalgiris Wilno, The New Saints, HJH Helsinki, Slovan Bratysława, Bodo / Glimt, Forencavros, Sheriff Tyraspol, Łudogorec Razgrad, Karabach Agdam, Malmoe. Do tego grona dojdą później jeszcze dwa zespoły.

Podziel się: