Lech i Warta wygrywają w ostatniej kolejce. „Kolejorz” mistrzem Polski!

Poznań Stadion Miejski fot. Sławek Wąchała

Lech Poznań pokonał u siebie Zagłębie Lubin, a Warta Poznań na wyjeździe wygrała z Wisłą Kraków w ostatniej kolejce tego sezonu. „Kolejorz” został mistrzem Polski!

Emocji w tym sezonie było naprawdę dużo, ale już po zakończeniu poprzedniej kolejki wiadomo było, że to Lech Poznań zostanie mistrzem Polski. Ostatni mecz z Zagłębiem Lubin był zatem doskonałą okazją do świętowania sukcesu w kibicami.

Lech Poznań w ostatnim meczu tego sezonu również zwyciężył. Trener Maciej Skorża dał szansę występu od pierwszych minut kilku rezerwowym i odpłacili się oni zaufaniem. Rzadko pojawiający się na boisku w ostatnim sezonie Alan Czerwiński najpierw świetnie zgrał piłkę do Tomasza Kędziory i „Kolejorz” prowadził. Następnie Czerwiński po podaniu Ramireza zdobył drugiego gola. Zagłębie Lubin odpowiedziało wykorzystanym rzutem karnym, ale nie udało im się doprowadzić do remisu.

Warta Poznań od początku sezonu walczyła o utrzymanie. Było dużo momentów, kiedy wydawało się, że będzie o to bardzo ciężko, a „Zieloni” byli głównym kandydatem do spadku. Pomogła zmiana trenera i kilka udanych wzmocnień w przerwie zimowej.

Wartę cały czas oglądało się dość ciężko, ale zaczęła dość konsekwentnie zbierać kolejne punkty i końcówkę sezonu miała już spokojną. Ich ostatnim rywalem była Wisła Kraków, która spadła z Ekstraklasy. „Zieloni” na wyjeździe skromnie wygrali, po bramce Miłosza Szczepańskiego.

Lech Poznań kończy sezon na pierwszym miejscu i zagra w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Warta Poznań kończy sezon na jedenastej pozycji.

Podziel się: