Koronawirus: Nie masz maseczki? Będzie mandat!

Adam Niedzielski fot. KPRM

Minister Adam Niedzielski zapowiedział intensywne kontrole noszenia maseczek w pojazdach komunikacji publicznej, galeriach handlowych i kinach. Ale ci, którzy nie będą mieli maseczek, nie dostaną już upomnień, tylko od razu mandaty.

Minister zapowiedział zwiększenie kontroli już od przyszłego tygodnia – powodem jest znacznie większy wzrost zakażeń niż to przewidywały prognozy. Widać go także po liczbie pacjentów w szpitalach – chociaż, jak zaznaczył minister, nadal zakażeń jest mniej niż rok temu o tej porze. Na grudzień prognozy przewidują od 7 do 12 tysięcy nowych zakażeń dziennie, jednak jeśli tak wysoka dynamika jak obecnie się utrzyma, to trzeba będzie prognozy zrewidować.

Dlatego też ruszą kontrole noszenia maseczek tam, gdzie istnieje taki obowiązek, czyli w transporcie publicznym, galeriach handlowych i kinach. Ci, którzy maseczek nie będą mieli, dostan,a mandaty, bo przestrzeganie restrykcji jest teraz szczególnie ważne – chyba że chcemy powrotu lockdownu i zamknięcia szkół. Ale nie może być tak, jak zapowiedział minister, że osoby, które są odpowiedzialne i zaszczepiły się, ponosiły koszty nieodpowiedzialności innych.

Od 2 listopada ruszy też rejestracja na przyjęcie trzeciej dawki szczepionki przeciw koronawirusowi dla wszystkich chętnych powyżej 18 roku życia. Wszystko to, jak ma nadzieję minister, spowoduje, że liczba zakażeń zacznie spadać.

Źródło: Onet.pl

Podziel się: