Konin: Sprawa mobbingu w konińskiej policji została umorzona

policja fot. Sławek Wąchała
Nie znaleziono dowodów na winę naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w konińskiej komendzie – i prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie mobbingu.

W ubiegłym roku na szefa konińskiej drogówki poskarżył się jeden z jego podwładnych. Jak podaje Radio Poznań, jego zdaniem naczelnik niesprawiedliwie oceniał jego pracę, poniżał go też przed kolegami i uwłaczał jego godności używając wulgaryzmów. Były też i inne zarzuty – między innymi ten, że jeśli ktoś był w ciągu roku na zwolnieniu lekarskim, to nie dostawał urlopu w czasie wakacji, nie mógł też liczyć na nagrody.

Śledczy przesłuchali 56 świadków, głównie funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Koninie, sprawdzili też dokumentację. Jednak, zdaniem prokuratury, nie zebrali wystarczających dowodów na mobbing w komendzie. Działania i polecenia naczelnika zdaniem prokuratora mieściły się w specyfice służby w policji.

Policjant oskarżający zwierzchnika o mobbing nie zgodził się jednak z umorzeniem sprawy i złożył do sądu zażalenie na decyzję prokuratury.

Radio Poznań, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: