Sprawdzanie zgód TCF
środa, 9 lipca, 2025

Konin: Johnson Matthey wybuduje fabrykę w mieście?

Johnson Matthey myśli o wybudowaniu w Koninie fabryki nowoczesnego materiału katodowego do ogniw akumulatorowych.

O sprawie pisze portal pulshr.pl. Nowo powstała fabryka miałaby wykonywać części potrzebne przy produkcji samochodów elektrycznych. Z wstępnych planów wynika, że rozpoczęcie budowy miałoby się rozpocząć jeszcze w tym roku. Produkcja powinna się rozpocząć od 2021/22, a rok później fabryka ma zyskać status platformy dostawczej.

Obecnie Johnson Matthey kompletuje niezbędną dokumentację. Po niej mają się odbyć m.in. rozmowy z mieszkańcami. Firma obecnie zatrudnia na całym świecie ponad 14 tys. pracowników.

Więcej szczegółów można przeczytać tutaj.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaKoninKonin: Johnson Matthey wybuduje fabrykę w mieście?