Buenos Aires Hora Cero fot. Sławek Wąchała

Koncert Inauguracyjny Polskiej Orkiestry Tanga + milonga

Wszyscy Pasjonaci i Miłośnicy Tanga Argentyńskiego muszą tu być! 11 grudnia na Scenie Roboczej odbędzie się Koncert Inauguracyjny Polskiej Orkiestry Tanga, zorganizowany wspólnie przez Akademię Muzyczną i Teatr Tanga.

Data koncertu nie jest przypadkowa – odbędzie się w dzień urodzin Carlosa Gardela, który na całym świecie obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Tanga. Nie ma chyba bardziej odpowiedniego terminu na inaugurację działalności Polskiej Orkiestry Tanga…

Polska Orkiestra Tanga to muzycy pełni pasji, w międzynarodowym polsko-argentyńskim składzie. Jest to także pierwsza polska orkiestra z dwoma bandoneonami – instrumentami, które nadają tangu tożsamość. Celem jej działalności jest popularyzacja dziedzictwa muzycznego i kulturowego tanga – jej repertuar będzie składał się zarówno z tang tradycyjnych, twórczości A. Piazzolli, jak i naszych rodzimych polskich kompozycji.

Pierwszy koncert rozpocznie się o godzinie 18.00, drugi – o godzinie 20.00. Podczas koncertu pokazy tanga argentyńskiego zatańczą poznańskie pary nauczycieli, artyści tancerze Teatru Tanga oraz zaproszeni Goście. Koncert poprowadzą: prof. Mikołaj Rykowski, prorektor Akademii Muzycznej oraz mgr Michał Kaczmarek, dyrektor Teatru Tanga.
Natomiast o 21.40 organizatorzy zapraszają na milongę z muzyką na żywo. A wszystko to na Scenie Akademii Muzycznej (dawna Scena Robocza) w Poznaniu przy ulicy Grunwaldzkiej 22.

Źródło: mat. pras.

 

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze