Komorniki: Jechała całą szerokością jezdni. Była kompletnie pijana

st. sierż. Hubert Ratajczak oraz st. sierż. Paweł Włodarkiewicz fot. policja Poznań

Policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach, st. sierż. Hubert Ratajczak oraz st. sierż. Paweł Włodarkiewicz, jechali właśnie na nocną służbę, gdy zauważyli, że samochody przed nimi nagle zaczęły gwałtowanie hamować.

Wszystko wydarzyło się 26 listopada przed godziną 22.00 w Stęszewie. Na tej trasie dochodzi do wielu wypadków, więc funkcjonariusze zachowali szczególną ostrożność. Ale po kilku minutach zauważyli, że powodem hamowania nie jest wypadek czy kolizja, ale… mercedes, który jechał slalomem całą szerokością szosy, w dodatku gwałtownie przyspieszał i zwalniał. Za kierownicą siedziała kobieta.

Mundurowi, widząc to natychmiast zareagowali. W momencie gdy na skrzyżowaniu na sygnalizatorze pojawiło się czerwone światło podbiegli do pojazdu i próbowali udaremnić kierowcy dalszą jazdę. Jednak kobieta siedząca za kierownicą włączyła bieg i szybko pojechała dalej.

Funkcjonariusze ruszyli za nią w pościg. Po kilkuset metrach, kiedy auto zwolniło, policjanci wykorzystali moment, podbiegali do samochodu, otworzyli drzwi i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Nie mieli wątpliwości, co było powodem nietypowej jazdy prowadzącej samochód – od kobiety czuć było woń alkoholu, a kiedy wyszła z pojazdu, okazało się, że miała problem z utrzymaniem równowagi. Była kompletnie pijana.

Po chwili na miejscu pojawili się policjanci ze Stęszewa, którzy zatrzymali kobietę i sprawdzili poziom alkoholu – okazało się, że miała prawie 2,5 promila. Teraz odpowie za swoje postępowanie przed sądem. Grożą jej dwa lata więzienia.

Źródło: KMP Poznań

Podziel się: