kot zdjęcie ilustracyjne

Kobieta z Wielkopolski gotowała swoje koty? “Nikt do tej pory nie reagował”

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt twierdzi, że 87-letnia mieszkanka gminy Poniec z premedytacją gotowa koty, które służyły jako pokarm dla innych zwierząt.

Inspektorat oskarża również lokalnych pracowników socjalnych. Ci mieli o sprawie wiedzieć i nie reagować. – Okoliczni mieszkańcy informowali o tej sytuacji lokalne służby, jednak nikt do tej pory nie reagował. Sprawę ujawniła wolontariuszka socjalna, na której oczach rozgrywał się dramat – w garnku smażyły się koty – relacjonują pracownicy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

– Najbardziej oburzające w tej sprawie jest podejście pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Pońcu, według których ta sprawa nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego. Pracownica socjalna “Beata” nie przejęła się tym, że u starszej kobiety może rozgrywać się horror kotów, ale tym, że sprawa jest głośna na całe województwo – dodają pracownicy inspektoratu.

Pracownica socjalna “Beata” miała zresztą zostać nagrana. Z filmu, na którym słychać rozmowę dwójki osób, faktycznie wynika, że jedna z osób przejmuje się tylko i wyłącznie szumem medialnym jaki powstał w związku ze sprawą, a los kotów wydaje się jej być obojętny. Kobieta w pewnym momencie próbuje nawet bronić starszej kobiety.

– Ludzie o takiej empatii, jak pracownice pomocy społecznej w Pońcu, nie powinny nigdy w życiu piastować takich funkcji publicznych za pieniądze podatków. Zrobimy wszystko, by pociągnąć do odpowiedzialności zarówno “Panią Beatę”, jak i kierownika OPS – zapowiadają pracownicy Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: FB Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt

Daj znać innym

13
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski
Adam Kapitan
Gość
Adam Kapitan

Na stos z ta wiedzma

Wioletta Szutta
Gość
Wioletta Szutta

Ugotować szmatę

Joanna Polak
Gość
Joanna Polak

Bez mózgi!!!! 🤬🥵pracownice z opieki….szok!!!

Tomir Nowaczyk
Gość
Tomir Nowaczyk

Wietnamki mówią, że koty sa niesmaczne. kwasne

Gonia Jaszyk
Gość
Gonia Jaszyk

Nikt normal tego nie zrobi. Żal kotów 😭

Agata Dolarek
Gość
Agata Dolarek

Pońcu ? Pońc? Ki diabeł?? Ktoś to sprawdza, zanim puści w świat? Poniec!!!

Koszka
Gość
Koszka

w garnku smażyły się koty jak w garnku można smazyc

.
Gość
.

A ja tego nie rozumiem, skoro można masowo zabijać krowy, kury, świnie, króliki, barany i inne to dlaczego nie można kotów, psów. To tak samo zwierzęta, dlaczego jedne można jeść a inne nie.

jk
Gość
jk

to ciebie też można, jadę po ciebie, mniam

Cecylia Kotlicka
Gość
Cecylia Kotlicka

Abstrahując od cierpienia tych konkretnych zwierząt, nie wiedzę dramatów nad gotowaniem świni, krowy, czy kury. To już jest ok, prawda? Co za hipokryzja!

Krzysztof Górawski
Gość
Krzysztof Górawski

czemu pracownicy z dolnego slaska relacjonuja to co sie dzialo w wlkp?

Aleksandra Katarzyna
Gość
Aleksandra Katarzyna

Jakies 35 lat temu kocie skorki na wygrzewanie pleców byly spolecznie akceptowalne…dzis mamy taka percepcje ze malo nam sie w glowie miesci..Skoro karmiła kotami inne zwierzeta to nie byla zla..zalezalo jej na dobru tych karmionych…a koty… widac byly latwym lupem..a i pewnie pozywne.