Kiedy dzieci wrócą do szkół?

Adam Niedzielski fot. KPRM
Na pewno nie na początku marca, ale pod koniec miesiąca jest to już możliwe. Tego zdania jest minister zdrowia Adam Niedzielski, który dziś był gościem Radia Zet.

Minister był pytany o ósmoklasistów i maturzystów – bo to oni sa tą grupa uczniów, dla których powrót do szkół ma fundamentalne znaczenie, choćby ze względu na egzaminy, do jakich będą przystępować. Czy uda im się wrócić do szkół jeszcze w marcu, by zacząć nadganiać zaległości?

Adam Niedzielski zapowiedział, że na początku marca na pewno nie może być o tym mowy, ale pod koniec miesiąca jest to możliwe. Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądała trzecia fala pandemii, która się właśnie zaczęła w Polsce, zdaniem ministra Niedzielskiego.

Nadzieję budzi fakt, że coraz więcej osób jest zaszczepionych, w tym nauczycieli. Efekt szczepień jest już widoczny w szpitalach – nie dochodzi tam prawie wcale do zachorowań wśród lekarzy. Przypomnijmy, że zaszczepiono już 94 proc. polskich medyków. Jeśli także wśród nauczycieli będzie już tylu zaszczepionych, że ryzyko zakażeń będzie niewielkie, szkoły będzie można otworzyć.

Podziel się: