Szpital w Kaliszu, fot. szpital FB

Kalisz: Wojewódzki Szpital Zespolony zamknięty

Terenu wokół szpitala pilnuje policja, nikt nie może wejść do środka ani wyjść z budynku. Wszystko z powodu koronawirusa.

Jak podaje Radio Poznań, obostrzenia dotyczą także pracowników. Tych, którzy przyszli na poranną zmianę, odesłano z powrotem do domów. W szpitalu obraduje obecnie sztab kryzysowy, a sytuacja jest bardzo poważna.

Decyzję o zamknięciu szpitala wydał sanepid z powodu śmierci na oddziale chirurgii pacjenta zakażonego koronawirusem. O tym, co dalej będzie się działo w placówce, zadecyduje również sanepid.

Aktualizacja, godz. 9.00 Jak informuje biuro prasowe wojewody wielkopolskiego: „Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego Szpital Wojewódzki w Kaliszu został czasowo zamknięty. Czasowemu wyłączeniu podlegać będą oddziały: chirurgiczny oraz internistyczny. Decyzja o zamknięciu placówki ma związek ze śmiercią 75-letniego mężczyzny, która nastąpiła 23 marca br. Pacjent, u którego potwierdzono wynik dodatni na koronawirusa, cierpiał na choroby współistniejące. Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był Covid-19”.

el