katedra Kalisz fot. FB

Kalisz: Petycja przeciwko zapraszaniu biskupa kaliskiego na uroczystości miejskie

Mieszkańcy Kalisza zbierają podpisy pod apelem do władz miasta, by nie zapraszały biskupa Janiaka na miejskie uroczystości. Już ponad 1000 osób podpisało ten apel.

Jak informowaliśmy, Biskup jest jednym z bohaterów filmu braci Sekielskich “Zabawa w chowanego”. Film opowiada historię mieszkańców powiatu kaliskiego, którzy, będąc w wieku od 7 do 13 lat, byli wykorzystywani seksualnie przez księdza Arkadiusza H. Biskup Janiak wiedział o tym, ponieważ otrzymywał skargi od rodziców dzieci. Ale zamiast zareagować – zatuszował sprawę.

Gdy sprawa wyszła na jaw, mieszkańcy zaczęli zbierać podpisy pod petycją do władz miasta, by nie zapraszały biskupa na miejskie uroczystości. Protest odbył się też przed kurią w Kaliszu, a mieszkańcy zapowiedzieli kolejny, jeśli biskup będzie udzielał święceń diakonom w kaliskiej katedrze. Żądanie mieszkańców popiera też Barbara Oliwiecka, kaliska radna. Uważa, że do czasu wyjaśnienia sprawy przez prokuraturę i Watykan biskup powinien zostać odsunięty od pełnienia funkcji publicznych.

Jednak Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza, jest innego zdania. Uważa, że to kuria wyznacza osoby, które ją reprezentują na wszelkiego rodzaju publicznych uroczystościach i on nie zamierza w decyzje kurii ingerować.

el

0 0 votes
Oceń artykuł

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze