Reklama

Jak stres wpływa na wygląd naszej skóry?

Wyniki badań nad tym, w jaki sposób stres wpływa na nasze zdrowie, są doskonale znane: stres to wiele zagrożeń dla naszego organizmu oraz jedna z głównych przyczyn wielu poważnych problemów ze zdrowiem. Nie każdy z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że stres negatywnie wpływa też na nasz wygląd, a dokładniej – na stan naszej skóry.
National Rosacea Society i wyniki badań nad stresem

Wyniki badań nad stresem i jego wpływu na nasz wygląd dowodzą, że długotrwałe napięcie nerwowe może się stać przyczyną wielu poważnych problemów dermatologicznych. Wiadomo, że przewlekły stres może doprowadzić do poważnych problemów z trądzikiem różowatym, może też stać się przyczyną rozwoju stanu zapalnego lub poważnego osłabienia mięśni. Wiadomo, że przewlekły stres może przyczynić się do znacznego uszkodzenia skóry, a tym samym do znacznego pogorszenia się jej wyglądu.

Stres a dermatologia – jak stan psychiczny wpływa na nasz wygląd?

Jednym z ważniejszych zagadnień, jakimi zajmuje się współczesna dermatologia, jest wpływ stresu na stan naszej skóry. Dlaczego to zagadnienie jest tak ważne? Powodów jest sporo. Pamiętajmy, że stres towarzyszy nam coraz częściej, a choroby dermatologiczne stają się jedną z plag współczesnego świata. Im większa będzie nasza wiedza na temat stresu i jego wpływu na nasz wygląd, tym większe staną się nasze szanse na prowadzenie skutecznej walki z tego typu problemami.

Co już wiemy na temat powiązań pomiędzy naszym stanem psychicznym a stanem naszej skóry?

Wiemy już doskonale, że stres niszczy niemal każdą komórkę naszego organizmu, co sprzyja rozwojowi wielu chorób skóry. Z obserwacji lekarzy wynika, że nawet 80% chorób dermatologicznych może być skutkiem przewlekłego stresu. Jakie choroby pojawiają się tu najczęściej? Liderami są takie schorzenia skóry, jak łuszczyca, łojotok skóry oraz trądzik. Zdarza się też, że skutkiem stresu są nasilające się problemy z wypadającymi włosami, łamliwymi paznokciami oraz problemami z wyjątkowo suchą i swędzącą skórą. Każdy z tych problemów powinien zostać rozwiązany szybko i skutecznie, w czym pomocna może się okazać coraz szersza wiedza z zakresu dermatologii.

Stres to wróg pięknego wyglądu: jak można go pokonać?

Stres negatywnie wpływa na nasz wygląd zewnętrzny, z kolei negatywne podejście do własnego wyglądu sprawia, że zaczynamy się jeszcze bardziej stresować. Takie błędne koło sprawia, że stres dokucza nam coraz mocniej, a problemy związane z wyglądem zewnętrznym oraz dobrym samopoczuciem nasilają się coraz mocniej. Jeśli chcemy poprawić swój wygląd, nie możemy się denerwować. Znacznie więcej korzyści przyniesie nam relaks i wprowadzenie drobnych zmian w swym życiu. Im szybciej pokonamy stres i zaczniemy dbać o swe zdrowie, tym szybciej uporamy się z problemami o charakterze dermatologicznym. Jak to zrobić? Pamiętajmy o sile dotyku i niezwykłej mocy masażu, sięgajmy też po relaksujące olejki eteryczne. Dzięki nim szybciej się odprężymy, a to pomoże nam w walce o odzyskanie nie tylko dobrej formy, ale i pięknego wyglądu.

Stres to wróg naszego zdrowia i główna przyczyna problemów z samopoczuciem oraz wyglądem. Jeśli chcemy zachwycać swym wyglądem i cieszyć się dobrą formą, musimy w porę opanować najpopularniejsze techniki relaksacyjne. Pamiętajmy o ćwiczeniach oddechowych oraz o aktywności fizycznej, sięgajmy po odprężające zapachy i zdrowe produkty spożywcze. Myślmy pozytywnie i starajmy się unikać napięć. Wyjdzie nam to na zdrowie!

Autor: AW

Dodaj komentarz

avatar