Hejter skazany na grzywnę. Za rasistowskie komentarze

sąd okręgowy

Tureccy sportowcy byli dla niego brudasami, a Żydów, jego zdaniem, trzeba było spalić. I za takie komentarze mężczyzna został skazany przez sąd na zapłacenie grzywny w wysokości 4 tysięcy złotych. Musi też pokryć koszty sądowe.

Komentarze 53-letniego Krzysztofa G. zauważyli policjanci z Radomia zajmujący się cyberprzestępczością w listopadzie 2020 roku. Mężczyzna komentował wizerunki osób wyznających religię żydowską pisząc, że „Trzeba było spalić to ścierwo w całości” oraz zdjęcia tureckich sportowców, które skomentował wpisem „Tak czy inaczej brudasy do piachu”.

W 2021 do sądu trafił przeciwko niemu akt oskarżenia z powodu znieważenia grupy ludności z powodu przynależności wyznaniowej oraz narodowej. Sąd rejonowy warunkowo umorzył postępowanie w tej sprawie na 3 lata, ale prokuratura złożyła apelację i w listopadzie 2021 roku sąd drugiej instancji orzekł, że Krzysztof G. jest winny zarzucanych mu czynów i musi zapłacić grzywnę w wysokości 4 tysięcy złotych oraz koszty sądowe. Sąd nakazał także, by wyrok został opublikowany ku przestrodze.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się: