Gniezno: Szkoła namawiała uczennice do zakładania spódniczek, teraz musi walczyć z “hejtem”

Podziel się!

Miało być wesoło… II LO w Gnieźnie zachęcało uczennice do ubierania spódniczek podczas Dnia Kobiet. Lewicowe ugrupowania twierdzą, że to “może prowadzić do uprzedmiotowienia kobiet”.

Sprawę nagłośniło Radio Poznań.

Dziewczyny, które zdecydowały się ubrać spódniczkę, mogły podczas tego dnia liczyć na to, że nie będą odpytywanie przy tablicy. Cała akcja miała być jedynie dobrą zabawą. Niespodziewanie zrobiło się dość poważanie. Najpierw szkoła musiała zmierzyć się z “hejtem” w sieci. Placówce zarzucano seksizm.

– Zachęcanie dziewcząt do korzyści z ubierania spódniczki może prowadzić do uprzedmiotowienia kobiet. Może dojść do tego, że sprowadzamy kobiety tylko do stroju czy wyglądu – wyjaśniła, w rozmowie z Radiem Poznań, Kamila Kasprzak z partii Razem.

– Świat stanął już na głowie, ale to nie jest coś co moglibyśmy nazwać czasem idiotów. To są zamierzone działania wobec spontanicznego zachowania uczniów szkoły, którzy chcieli w jakiś sposób wesoły przeżyć Dzień Kobiet – stwierdził natomiast Robert Gaweł, senator PiSu. – Nie możemy manifestować nawet naszych własnych emocji, bo ktoś może mówić, że to jest seksistowskie. W ten sposób z tematu, który wydaje się błahy, robi się prawie wojnę – dodaje.

Dyrekcja apeluje o nie stosowanie mowy nienawiści w internecie. Zamierza również w szkole zorganizować warsztaty dotyczące tolerancji.


Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar