Gniezno: Policjanci drogówki sprawdzają autokary. Jest lepiej!

kontrola autokaru fot. policja Gniezno
Wraz z rozpoczęciem wakacji gnieźnieńscy policjanci codziennie kontrolują autokary wyjeżdżające na wycieczki, kolonie i obozy. Jak oceniają – z roku na rok stan techniczny oraz przygotowanie pojazdów do podróży jest coraz lepsze.

Podczas kontroli autokaru sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz to, czy jest trzeźwy.

Policjanci zwracają uwagę, że jeśli autokar wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa, przewożone w nim dzieci muszą je mieć zapięte, przejście w autokarze powinno pozostawać wolne, co umożliwia szybkie opuszczenie autokaru w razie ewakuacji. Także podczas podróży samochodem osobowym dzieci powinny mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a młodsze dzieci powinny podróżować w specjalnych fotelikach.

Funkcjonariusze przypominają, że każdy zainteresowany taką kontrolą może o nią poprosić kontaktując się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie pod numerem telefonu 47 77 21 211 lub Wydziałem Ruchu Drogowego w dni robocze w godzinach 7.00 – 15.00, tel. 47 77 21 260. Najlepiej gdyby to zrobił kilka dni wcześniej – wówczas nie będzie musiał dłużej czekać na patrol policji.

Na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie.

KPP Gniezno

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: