Gniezno: Opiekunka znęcająca się nad niepełnosprawną kobietą usłyszała wyrok

fot. Tomasz Sienicki
Trzy miesiące bezwzględnego więzienia i rok ograniczenia wolności oraz prace społeczne. Taki wyrok usłyszała dziś Karina G. za znęcanie się nad swoją niepełnosprawną podopieczną.

Karina G. była pracownicą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gnieźnie i w ramach swoich obowiązków opiekowała się osobami starszymi i nieporadnymi. Jedną z nich była 80-letnia kobieta, która z racji wieku potrzebowała już pomocy.

Karina G. znęcała się nad nią fizycznie i psychicznie, biła kobietę powodując siniaki na ciele, groziła, że ją zabije i obrażała wulgarnymi słowami. Zastraszona staruszka bała się komukolwiek powiedzieć o tym, jak ją traktuje opiekunka – prawda wyszła na jaw dzięki ukrytej kamerze zamontowanej w jej mieszkaniu przez krewnych.

Karina G. natychmiast straciła pracę i została oskarżona o znęcanie się nad kobietą. Groziło jej 8 lat więzienia – ostatecznie sąd rejonowy w Gnieźnie skazał ją na trzy miesiące bezwzględnego więzienia i rok ograniczenia wolności, podczas którego ma wykonywać nieodpłatną pracę społeczną w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Ma także siedmioletni zakaz wykonywania zawodu opiekunki i innych pokrewnych zawodów. Wyrok nie jest prawomocny.

el

Podziel się: