Gniezno: Biletomaty w miejskich autobusach. Przeznaczono na ten cel 650 tys. zł

punkt sprzedaży biletów fot. MPK Gniezno

Gnieźnieńscy radni podczas sesji 31 sierpnia zadecydowali, że jeszcze w tym roku w autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zostaną zamontowane biletomaty. Przeznaczono na ten cel 650 tys. zł.

By umożliwić przeprowadzenie transakcji, radni musieli się zebrać na nadzwyczajnej sesji i uchwalić zmiany w budżecie, które umożliwiłyby przekazanie MPK Gniezno odpowiednich pieniędzy, jak informuje portal „Gniezno24”. Środki ze sprzedaży mienia w wysokości 650 tys. zł przekazano na fundusz rezerwowy MPK Gniezno, gdzie posłużą do do zakupu używanych biletomatów.

Urządzenia będą używane, a więc dwukrotnie tańsze niż nowe biletomaty, ale mimo to z pełną, 60-miesięczną gwarancją, jak powiedział portalowi Maciej Jankowski z Wydziału Gospodarki Finansowej Urzędu Miejskiego. Mają zostać kupione i zamontowane w pojazdach jeszcze w tym roku. Będzie w nich możliwość opłaty kartą i gotówką.

To zakup bardzo wyczekiwany przez pasażerów gnieźnieńskiej komunikacji. Od wiosny 2020 roku kierowcy MPK nie sprzedają już biletów, co sprawiło, że ich kupno sprawia problemy w wielu rejonach miasta, zwłaszcza w weekendy czy wieczorami. Biletomaty powinny rozwiązać ten problem.

Podziel się: