Gdzie i kiedy wyrzucić choinkę?

choinki fot. L. Łada

Święto Trzech Króli to dzień, gdy wiele osób rozbiera choinkę, chowa świąteczne ozdoby – i wyrzuca drzewko na śmietnik. Tymczasem za coś takiego można dostać mandat w wysokości nawet 500 zł. To gdzie wyrzucić choinkę?

Przez cały styczeń i luty po Poznaniu będą kursowały samochody odbierające choinki – na każdym poznańskim osiedlu taki odbiór zaplanowano raz w miesiącu. Odbiorowi podlegają tylko żywe drzewka. Osoby, które chcą, aby ich choinkę zabrała firma wywożąca odpady, powinny – we wskazanym w harmonogramie terminie – wystawić ją przed nieruchomością (zabudowa jednorodzinna) lub pozostawić w miejscu gromadzenia odpadów (zabudowa wielorodzinna).

Drzewka muszą być pozbawione ozdób, ziemi i doniczki. Te należy wyrzucić do odpowiednich pojemników lub worków. Choinki w doniczce oraz z ziemią nie podlegają odbiorowi.

Choinkę można też wyrzucić do pojemnika z bioodpadami, ale wcześniej trzeba ją pociąć na drobne kawałki, bo inaczej nie zostanie odebrana.

Szczegółowe informacje, kiedy samochód przyjedzie w interesujący nas rejon miasta, można znaleźć na wortalu Wszystko o odpadach, w zakładce Harmonogram odbioru.

Źródło: UMP

Podziel się: