Dieta personalna w erze pandemii? Postaw na dietę online

Deszcz. Zimno. Świat zamknięty na cztery spusty. Jak odchudzać się, aby w końcu zadziałało? Wyjściem z sytuacji jest spersonalizowana dieta – dieta nie magiczna, nie ekstremalnie szybka, lecz… dopasowana indywidualnie do klienta. Jakie są jej zalety?
Nie ma jednej skutecznej diety dla wszystkich, dlatego…

Po co ci dieta personalna i konsultacje dietetyczne online? Dyplomowany dietetyk przez internet Michał Wrzosek tłumaczy: Najlepszą i najbardziej efektywną dietą jest dieta dobrana indywidualnie, której zaleceń jesteś w stanie przestrzegać w 100%. Wówczas przejście na dietę nie będzie tak problematyczne… Prawidłowo dobrana dieta musi być do Ciebie dopasowana pod każdym względem… powinna uwzględniać wzrost, wagę, wiek, aktywność fizyczną, stan zdrowia, możliwości finansowe oraz umiejętności kulinarne. Dobrze dobrana dieta musi również brać pod uwagę realną ilość posiłków, jaką jesteś w stanie zjeść w ciągu dnia, a także czas, jaki możesz poświęcić na ich przygotowanie. Kluczową rolę odgrywają odpowiednio dobrany, całodniowy bilans kaloryczny i proporcje makroskładników… Należy pamiętać, że nie ma jednej diety, która będzie skuteczna dla każdego.

Wirtualna pomoc w awaryjnych sytuacjach

Dieta online oparta o regularne wirtualne konsultacje dietetyczne oznacza pogłębiony kontakt z dietetykiem. Kontakt na dobre, ale i na złe – kiedy masz na przykład ochotę na kubeczek ulubionych lodów toffi. Wtedy napisz maila do osobistego dietetyka, który powie: Spokojnie! Zjedz te lody, a następnie wróć do swojej diety. Bo błędem nie jest zjedzenie porcji lodów toffi, lecz rzucenie diety z tego powodu. A kiedy Twoje odchudzanie nagle spowolni, osobisty trener odchudzania podkręci Twój metabolizm – na przykład zwiększając ilość białka w diecie (generującego termogenezę poposiłkową). Lub włączając do diety chłodną wodę – której 0,5 l przyspiesza przemianę materii o 25-30% w 1,5 h.

Dieta online oparta o to, co lubisz jeść

Spersonalizowana dieta powstaje na podstawie indywidualnych cech i potrzeb klienta. Opiera się na tym, czy wolisz potrawy słone, czy słodkie. Czy wolisz kanapki czy naleśniki? Wirtualny dietetyk poprosi Cię wręcz podczas pierwszej konsultacji online o sporządzenie listy ulubionych potraw! Jeśli nie możesz obejść się bez słodkich rzeczy (bo pandemia już tak ci zalazła za skórę, że pragniesz poprawić nastrój), to indywidualny dietetyk wprowadzi do diety fit słodkie zamienniki. Zamienniki bogate w redukujące stres witaminy z grupy B. Na przykład niezdrowe batony zastąpi fit batonikami na bazie daktyli, bananów, masła orzechowego, płatków owsianych i odżywki białkowej.

Profesjonalny plan dietetyczny

Nie rodzimy się prokrastynatami, ale stajemy się nimi – twierdzą naukowcy z Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. I dodają, że miesiące zdalnej pracy w nienormowanym trybie w czasie pandemii nasilają jeszcze bardziej poczucie chaosu i rozchwiania. Dlatego w tym szczególnym czasie zwróć się do dietetyka online, np. z Centrum Respo, który pomoże ogarnąć Ci zmagania o zgrabną sylwetkę. Od początku określając, jakie tempo spadku masy ciała przewiduje.

Dobra dieta online uwzględnia deficyt kaloryczny

Spersonalizowana dieta to nie głodówka. Powinnaś (powinieneś) jeść i to jak najwięcej. I wie o tym Twój osobisty dietetyk, dokładnie wyliczając Twoją Całkowitą Przemianę Materii (zależną od wieku, wagi, itd.). I odejmując od niej ok. 15%, uzyskując tzw. deficyt kaloryczny – który organizm uzupełni, pobierając go z tkanki tłuszczowej. Schudniesz – mimo stosunkowo sporej liczby kalorii. Nawet 2000 kcal! O ile oczywiście nadwyżkę jesteś w stanie spalić ćwiczeniami lub aktywnością spontaniczną (sposób Małgorzaty Rozenek! – zaparkuj samochód trochę dalej od domu, aby zrobić więcej kroków).

Artykuł sponsorowany

Podziel się: