policja fot. Sławek Wąchała

Czarnków: 21-latek nie zatrzymał się do kontroli i omal nie przejechał policjanta

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas prowadzonego pościgu spowodował kolizję, uszkodził policyjny radiowóz i o mało nie przejechał funkcjonariusza. Wstępne badania wykazały, że był pod wpływem amfetaminy.

7 sierpnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie uzyskał informację, że po Wieleniu jeździ samochód, którego kierowca, sądząc po tym, jak prowadzi auto, może być nietrzeźwy. Samochód, marki Volkswagen Golf, zlokalizował dzielnicowy z wieleńskiego komisariatu. Wezwał kierowcę do zatrzymania auta, ale mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a wręcz zaczął przyśpieszać i uciekać, wyprzedzając inne pojazdy. Policjant ruszył w pościg za golfem. Kierowca rzeczywiście prowadził samochód w sposób budzący wątpliwości, czy jest przy zdrowych zmysłach: wymusił pierwszeństwo i uderzył w peugeota, którym podróżowała kobieta z małym dzieckiem, a gdy policjant zajechał mu drogę i wysiadł z radiowozu – próbował go przejechać. Policjant na szczęście zdążył się cofnąć i niedoszły zabójca uderzył z dużą siłą jedynie w drzwi od radiowozu, po czym dodał gazu i odjechał w stronę Drawskiego Młyna.

W pościg za piratem drogowym ruszyli wszyscy funkcjonariusze będący w służbie. Okazało się, że po przejechaniu około 3 kilometrów porzucił swoje auto i uciekł do lasu. Policjanci odnaleźli samochód i ustalili dane właściciela. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Krzyża Wielkopolskiego. Gdy wkrótce po znalezieniu auta zatrzymano jego właściciela, okazało się, że jest pod wpływem amfetaminy.

W piątek Sąd Rejonowy w Trzciance na wniosek policjantów i prokuratora zadecydował o umieszczeniu 21-latka w areszcie na trzy miesiące. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: pierwszy dotyczy nie zatrzymania się do kontroli drogowej, natomiast drugi związany jest z czynną napaścią na policjanta.

Za powyższe przestępstwa podejrzany może trafić do więzienia na 10 lat. Dodatkowo grozi mu grzywna za wykroczenie drogowe związane ze spowodowaniem kolizji drogowej, zarzut uszkodzenia mienia i kierowania pojazdem pod wpływem narkotyku.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar