Będzie Sąsiedzki Sylwester na skwerze Eki z Małeki. Z płonącym finałem!

festyn na Eki z Małeki fot. ROŚŁ

Koncert Ifi Ude z zespołem i zapalenie Eko-Penera na płonący finał. Tradycyjnie już na łazarskim skwerze Eki z Małeki odbędzie się Sąsiedzki Sylwester. Kierowcy proszeni są o przeparkowanie aut.

Impreza rozpocznie się o 23.00, jednak wcześniej ze względu na organizację imprezy na ulicy Małeckiego od rynku Łazarskiego do Strusia oraz na Łukaszewicza od Małeckiego do Granicznej zacznie obowiązywać zakaz parkowania: od godziny 8.00 rano 31 grudnia do 8.00 rano 1 stycznia. Kierowcy proszeni są o przeparkowanie samochodów.

Sam sylwester rozpocznie się o 23.00, a koncert Ifi Ude zacznie się około 23.30. Ifi Ude to wschodząca polska gwiazda sceny alternatywnej o nigeryjskich korzeniach, która śmiało łączy etno/folk z elektroniką, a polską muzykę ludową z afrykańskimi wpływami. Artystka była nominowana do Paszportu Polityki 2021 w kategorii Muzyka Popularna, a jej pierwsza płyta „Ifi Ude”, była nominowana do Fryderyka za debiutu roku.

Około północy natomiast zgodnie ze zwyczajem zapłonie specjalnie przygotowana scenografia. W tym roku będzie to rzeźba Eko-Penera,artystyczny obiekt wykonany z metalu autorstwa Łukasza Trusewicza. Po sylwestrze pener będzie pełnił funkcję pojemnika na plastikowe nakrętki.

W tym roku Sąsiedzki Sylwester na skwerze odbędzie się już po raz siódmy.

Źródło: mat. pras. fot. archiwum

Podziel się: