Na kilkunastu poznańskich ulicach trwają w poniedziałek prace remontowe, które mogą wpłynąć na płynność ruchu. Zarząd Dróg Miejskich informuje o kontynuacji napraw nawierzchni oraz planowanych robotach cząstkowych.
Główne prace remontowe
Zarząd Dróg Miejskich poinformował o dalszym prowadzeniu prac na trzech kluczowych arteriach miasta. Na ulicy Warszawskiej robotnicy kontynuują remont nawierzchni jezdni, podobnie jak na Jugosławiańskiej i Łagodnej.
Zaplanowano także szereg mniejszych interwencji mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu. Ekipy drogowe będą usuwać niebezpieczne uszkodzenia asfaltu oraz przeprowadzać naprawy cząstkowe na kilku trasach.
Prace punktowe w różnych dzielnicach
Lista ulic objętych pracami punktowymi obejmuje Arciszewskiego, gdzie planowane jest usunięcie ubytków w jezdni. Podobne działania przewidziano na Hlondzie oraz Koszalińskiej. Naprawy cząstkowe dotkną również mieszkańców korzystających z ulic Leszczyńskiej, Naramowickiej i Bułgarskiej.
Dodatkowo w rejonie Woli oraz Kiekrza będzie pracować równiarka, co może powodować czasowe utrudnienia dla lokalnego ruchu.
Apel o ostrożność
Przedstawiciele ZDM zwracają uwagę kierowców na konieczność zachowania szczególnej ostrożności w miejscach prowadzonych robót. Prace drogowe zawsze niosą ze sobą ryzyko zwiększonego natężenia ruchu na alternatywnych trasach oraz mogą powodować korki w godzinach szczytu.
Mieszkańcy Poznania powinni liczyć się z możliwymi opóźnieniami w podróży, szczególnie w rejonach wymienionych ulic. Warto zaplanować dodatkowy czas na dojazd do pracy czy innych obowiązków, aby uniknąć stresu związanego z utrudnieniami drogowymi.