Sprawdzanie zgód TCF
piątek, 20 czerwca, 2025

Nocna akcja straży pożarnej. Samochód wpadł do zbiornika wodnego w Krotoszynie

W piątkowy wieczór w Krotoszynie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Samochód osobowy zjechał z drogi i częściowo wpadł do zbiornika wodnego przy ulicy Sportowej.

Około godziny 23:30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o samochodzie, który znalazł się w wodzie. Na miejsce natychmiast wysłano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden z lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali pojazd, którego część znajdowała się już w akwenie. Dwie osoby podróżujące samochodem zdołały samodzielnie wydostać się z pojazdu przed przybyciem służb. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Strażacy zabezpieczyli teren i oświetlili miejsce akcji. Ich głównym zadaniem było zapobieżenie całkowitemu zsunięciu się samochodu do wody. Do pomocy wezwano ciągnik rolniczy, który wyciągnął pojazd w bezpieczne miejsce.

Po wydobyciu samochodu strażacy odłączyli akumulator i sprawdzili, czy nie doszło do wycieku płynów technicznych. Nie stwierdzono dodatkowych zagrożeń, więc akcję zakończono po nieco ponad godzinie.

Całe zdarzenie trwało 1 godzinę i 13 minut. Służby ratunkowe po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności powróciły do swoich jednostek.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Źródło: straż pożarna
Strona głównaWielkopolskaKrotoszynNocna akcja straży pożarnej. Samochód wpadł do zbiornika wodnego w Krotoszynie
Oceń artykuł:
0 / 5