Wczorajsze popołudnie okazało się wyjątkowo pełne zdarzeń drogowych w rejonie Wągrowca. W przedziale czasowym między 13:05 a 13:41 służby ratunkowe otrzymały pięć zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju incydentów, w tym kolizji i potrącenia pieszego.
Zdarzenia rozpoczęły się od incydentu na parkingu przy Alei Jana Pawła II w Wągrowcu, gdzie doszło do zarysowania zderzaka Mercedesa przez kierującą, która manewrowała na parkingu.
Następnie, na drodze pomiędzy Skokami a Rogoźnem, w pobliżu Potrzanowa, zarejestrowano kolizję między Oplem Zafirą a Renault Laguna, w wyniku której uszkodzeniu uległy szyba i lusterko jednego z pojazdów. Kierowcy, bez obecności policji, doszli do porozumienia na miejscu.
W tym samym czasie doszło do kolejnej kolizji na parkingu marketu Kaufland. Tam nieprawidłowo zabezpieczony VW Golf stoczył się i uderzył w Renault Clio. W tym przypadku konieczna była interwencja policji, która zakończyła się nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych na kierowcę Golfa.
Podczas gdy funkcjonariusze kończyli tę interwencję, otrzymali zgłoszenia o dwóch kolejnych wypadkach drogowych – potrąceniu pieszego w Wągrowcu oraz kolizji w gminie na trasie Kołybki-Siedleczko, które miały miejsce o 13:39 i 13:40 odpowiednio.
Potrącenie nastąpiło na ul. Bobrownickiej, gdzie 68-letnia kierująca potrąciła 44-letnią pieszą. Pomimo szoku i stresu związanego z zdarzeniem, poszkodowana nie odniosła poważnych obrażeń i została przewieziona do szpitala w celu dokładniejszych badań. Sprawa potrącenia jest w toku wyjaśnienia w ramach postępowania o wykroczenie.
Kolizja między Hyundaie Santa Fe a Citroenem Jumper na drodze Siedleczko-Kołybki, na szczęście, nie skutkowała poważnymi uszkodzeniami ani obrażeniami osób. Uczestnicy zdarzenia szybko doszli do porozumienia i nie było potrzeby interwencji policji.