126 km na godzinę w terenie zabudowanym. I 2500 zł mandatu

przekroczenie prędkości fot. KPP Ostrów Wlkp

Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 30-letniego kierowcę mercedesa. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 126 km na godzinę. Otrzymał za to mandat w wysokości 2500 zł i stracił prawo jazdy.

Od 1 stycznia tego kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które właśnie weszły w życie, są bardziej surowe wobec piratów drogowych – jednak nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają.

Wczoraj, przed godziną 16:00 w jednej z miejscowości na terenie powiatu, policjanci ostrowskiej grupy Speed zauważyli kierowcę, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Jadący mercedesem mężczyzna pędził w terenie zabudowanym 126 km/h! Poczynania kierowcy uwiecznił policyjny wideorejestrator. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli.

Za popełnione wykroczenie 30-latek z powiatu ostrowskiego otrzymał 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 2500 złotych.

Ostrowscy policjanci apelują o rozwagę na drodze przypinając, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Podziel się: