Poznań: Tęcza wróciła na mural na Dąbrowskiego

odnawianie muralu na Dąbrowskiego fot. Grupa Stonewall, A. Rydellek
Zamiast napisu „Historia nie dla was” na muralu na ulicy Dąbrowskiego znów widnieje tęcza. Poinformowała o tym Grupa Stonewall.

Na ulicy Dąbrowskiego, naprzeciwko Teatru Nowego, powstał tęczowy mural reklamujący serial Netflixa „Sex Education”. Serial porusza także kwestie związane z osobami LGBT+. Ale komuś nie spodobała się tęcza na muralu i w nocy ze środy na czwartek zamalował ją dodając napis: „Historia nie dla was”.

Netflix zareagował praktycznie natychmiast, odnawiając mural. Tęcza jest już z powrotem na swoim miejscu, a działacze Grupy Stonewall opublikowali też apel do poznaniaków:
„Dziś w nocy zniszczono tęczowy mural Netflix w Poznaniu. Dlatego mamy dla Was propozycję!
Od godziny 16:00 w Lokum Stonewall na Półwiejskiej 28 będzie można kupić tęczową flagę. Pierwsze 100 osób otrzyma gratis drzewce do flagi oraz trytki zaciskowe, dzięki którym łatwo zainstalujecie tęczę w dowolnym miejscu.
Przy okazji ataku na mural oberwała również pobliska klubokawiarnia Zemsta, której zniszczono witrynę. Zaoferowaliśmy pomoc. Warto jednak odwiedzić dzisiaj to miejsce i kupić kawę lub obiad”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: