Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

SLS. VOL. 46 Ken Vandermark / Paal Nilssen-Love (99849)

11 czerwca @ 19:00 - 20:00

50PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

SLS. VOL. 46 Ken Vandermark / Paal Nilssen-Love (99849)

SLS. VOL. 46 Ken Vandermark / Paal Nilssen-Love. Zapraszamy na koncert w ramach cyklu "Spontaneous Live Series", organizowanego przez Dragon Social Club i Trybunę Muzyki Spontanicznej. Tym razem w gościnnych progach SARP Social Club.

Patronat medialny – Radio Afera
SARP Social Club / godz. 19:00 / Scena MDK

Bilety:
Przedsprzedaż: I pula – 50 zł / II pula – 60 zł
Na bramce w dniu koncertu – 65 zł

Czterdziesta szósta edycja naszego spontanicznego cyklu, to prawdziwa perła w koronie koncertowych wydarzeń Dragona i sceny muzyki improwizowanej bieżącego roku! Jeśli mielibyśmy szukać najbardziej wartościowego duetu saksofon-perkusja we współczesnej historii free jazzu, zwłaszcza tej w nowym millenium, bez ryzyka popełnienia najmniejszego błędu wskazać winniśmy duet Kena Vandermarka i Paala Nilssena-Love. Amerykanin i Norweg grają razem od roku 2002 i zdają się być w swym duetowym dziele zniszczenia wyjątkowo konsekwentni. Każdy z nich sam jest już historią gatunku, ale to, co tworzą wspólnie, być może stanowi jego najważniejszą część. Czeka nas w Dragonie w niedzielny, czerwcowy wieczór spektakl wyjątkowy. Nie sposób go przegapić!

Ken Vandermark (USA): saksofon tenorowy i klarnet.
Paal Nilssen-Love (Norwegia): perkusja i instrumenty perkusyjne.

Paal Nilssen-Love i Ken Vandermark pracują razem od 2002 roku i wydali jak do tej pory jedenaście albumów z wyjątkową muzyką improwizowaną. Choć obaj pracowali w wielu uznanych przez krytykę grupach – od Peter Brötzmann’ Chicago Tentet, Lean Left (z Terrie Hesselsem i Andy Moorem z The Ex) po Double Tandem (z holenderskim saksofonistą, Abem Baarsem) – od kilkunastu lat wciąż wracają do swojego duetu, ponieważ pozostaje on kluczowy dla ich twórczości. Nilssen-Love i Vandermark rozpoczęli współpracę, gdy nagrali swój pierwszy album "Dual Pleasure" dla wytwórni Smalltown Supersound. Niedługo potem zagrali swój pierwszy koncert na Molde International Jazz Festival. Od tego czasu, co roku występują na arenie międzynarodowej – w Europie, Ameryce Północnej i Japonii. Ich podejście do kontekstu duetu jest dzikie w swojej intensywności, łącząc ekstremalną prędkość rytmiczną z formalną dekonstrukcją i ponownym montażem oraz swobodą korzystania z każdego gatunku w dowolnym momencie. Pod wieloma względami Nilssen-Love i Vandermark są bardziej otwarci w tym zestawieniu niż w jakiejkolwiek innej sytuacji, w której grają, tworząc unikalne, prawdziwie indywidualne podejście do muzyki improwizowanej. We wrześniu 2015 roku duet grał efektowną trasę w Stanach Zjednoczonych, występując na Środkowym Zachodzie i na Zachodnim Wybrzeżu, świętując wydanie swojego ósmego albumu, zatytułowanego "The Lions Have Eaten One of the Guards" (Audiographic Records), nagranego na żywo podczas występu w Antwerpii, w październiku 2013 roku. Od tego czasu Nilssen-Love i Vandermark regularnie koncertują na całym świecie, choćby w Brazylii w czerwcu 2019 roku. Ostatni album duetu "Screen Off" został okrzyknięty koncepcyjnym przełomem dla zespołu. Zanim wybuchła pandemia, muzycy zrobili obszerną trasę po Japonii z wieloma legendami w roli koncertowych gości. Niebawem zostanie to wydane w formie boxu. W związku z tą japońską trasą wyprodukowali również CD "AMR", który jest nagraniem na żywo z Genewy, z 2019 roku.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Zapraszamy na koncert w ramach cyklu „Spontaneous Live Series”, organizowanego przez Dragon Social Club Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miasto: Poznań
Miejsce: SARP Social Club
Stary Rynek 56 61-772
Data: 2023-06-11 19:00:00

Podziel się:

Szczegóły

Data:
11 czerwca
Godzina:
19:00 - 20:00
Koszt:
50PLN
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/99849/Pozna%C5%84/Spontaneous+Live+Series/?utm_source=pp&utm_medium=424

Miejsce wydarzenia

SARP Social Club / Poznań / KB
Stary Rynek 56
Poznań,Wielkopolskie61-772Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia