Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SLS. VOL. 45 Ola Rzepka / Zosia Ilnicka + Benedict Taylor / Paweł Doskocz (99098)

27 maja @ 20:00

20PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

SLS. VOL. 45 Ola Rzepka / Zosia Ilnicka + Benedict Taylor / Paweł Doskocz (99098)

Kolejny spontaniczny koncert znów odbędzie się wedle fantastycznej formuły 2+2=4! Dwa duety rozsadza nam zmysły, a dzieła zniszczenia dokona sklecony z nich (oczywiście w formie „ad hoc”) pełnowymiarowy kwartet! Trzy sety wielkich emocji, choć tym razem dalece nie free jazzowych! Prawdopodobnie bardziej kameralnie, może odrobinę konceptualnie, ale zawsze ze swobodną głową zdolną do wyśmienitych, zarówno kolektywnych, jak i indywidualnych kreacji. Podczas tego wieczoru zagrają dla nas – flecistka Zofia Ilnicka i multiinstrumentalistka Ola Rzepka jako DEAE, potem gitarzysta Paweł Doskocz i altowiolinista Benedict Taylor w duecie bez nazwy, który narodził się w roku 2019, gdy Anglik gościł na naszych Spontanicznym Festiwalu, a oboje współtworzyli wówczas międzynarodowy oktet Tonus.

DEAE to duet na flety, perkusję, klawisze i elektronikę. Punktem wyjścia są tu głównie średniowieczne utwory Hildegardy z Bingen, przekształcone w częściowo zakomponowany współczesny materiał improwizowany, uporządkowany i przefiltrowany przez własną, swoistą wrażliwość muzyczną. Na przełomie kwietnia i maja 2023 roku duet odnotował świetnie przyjętą premierę koncertową z gościnnym udziałem estońskiej kontrabasistki Mingo Rajandi, a wszystko działo się podczas 12. Katowice JazzArt Festival i na festiwalu JazzKaar w Tallinie.

Zofia Ilnicka – flecistka, kompozytorka, improwizatorka. W 2016 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Od wielu lat ściśle związana z wykonawstwem muzyki nowej i improwizowanej. Jest artystką odważnie eksplorującą zaawansowane techniki wykonawcze. Zaangażowana w wiele projektów jazzowych, free-impro i muzyki współczesnej m.in Trio_io, Layers, Space Welders, Brzoska Kolektyw, Kraków Improvisers Orchestra. Współpracuje z wieloma kompozytorami, konsultując ich utwory. Inspiracje czerpie z muzyki Briana Ferneyhougha, Dominika Karskiego i Steve’a Reicha. Współpracowała z Landjugendorchester NRW, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

Ola Rzepka – perkusistka, pianistka, kompozytorka, performerka. Absolwentka Specjalności Rytmika Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu oraz stypendystka Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze (klasa fortepianu i perkusji). Uczy improwizacji fortepianowej w POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach, prowadzi też autorskie lekcje i warsztaty muzyczne. Występowała na większości polskich festiwali muzyki awangardowej, improwizowanej, współczesnej, rozrywkowej i jazzowej. Jako twórca współpracowała m.in. z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Polskim w Wiedniu, Instytutem Adama Mickiewicza. Występowała z autorskim repertuarem w Niemczech, Austrii i Turcji. Jako kompozytorka współpracuje z uznanymi reżyserami teatralnymi w Polsce, Niemczech i Szwajcarii.

Benedict Taylor – altowiolinista. Zajmuje się wykonywaniem muzyki współczesnej na instrumentach smyczkowych i muzyką improwizowaną w brytyjskim i europejskim świecie muzycznym. Jego praca skupia się na komponowaniu i występach na żywo. Jest autorem muzyki filmowej i teatralnej, komponował dla grup tanecznych tańca współczesnego, jest autor instalacji artystycznych i kompozycji elektroakustycznych. W performansie zajmuje się głównie improwizacją, prezentacją kompozycji i odtwarzaniem muzyki XX/XXI wieku. W swojej pracy performatywnej koncentruje się na występach solowym jako procesie twórczym i badawczym. W 2013 roku zainicjował trwającą do dziś serię wydawniczą i solową wytwórnię Subverten (For Viola Solo). Pierwsze prace miały swoją premierę jesienią 2013 roku i są kontynuowane kilka razy w roku. Współpracował z wieloma organizacjami i zespołami muzycznymi, m.in. clapTON Ensemble, re:sound, London Improvisers Orchestra, Berlin Improvisers Orchestra, Project Instrumental, Tokyo Improvisers Orchestra, Kammer Klang Players, Squib-Box, ARCO, London Sinfonietta Collective, Regular Music II. Godne uwagi festiwale, miejsca i występy radiowe obejmują; Jazz en Nord Festival France, Tete a Tete Opera Festival, Aldeburgh Festival, Cantiere Internazionale d’Arte – Montepulciano, Huddersfield Contemporary Music Festival, Fete de la Musique Berlin, Manchester International Festival, Manchester Jazz Festival, Cheltenham Festival, BBC Radio 3, Resonance FM, Radio Libertaire/Epsilonia (Paryż).
Link do Bandcamp: https://benedicttaylor.bandcamp.com/

Paweł Doskocz – gitara, często preparowana. Używając preparacji szuka nowych możliwości brzmieniowych instrumentu. Skupia się na graniu muzyki improwizowanej, a inspiracje czerpie z wielu źródeł. Współtworzył Bachorze, Strętwę oraz Sumpf. Dotychczas miał okazję grywać z wieloma muzykami z kraju i z zagranicy oraz zagrać na festiwalach poświęconych muzyce eksperymentalnej czy improwizowanej. Grywał na: Ad Libitum, Nowy Wiek Awangardy Festival, Art of Improvisation Creative Festival, Jazz Ring, Musica Privata, Katowice JazzArt Festival, FRIV Festival, Avant Art Festival oraz Spontaneous Music Festival. Współpracował m. in. z takimi artystami, jak: Emilio Gordoa, Matthias Müller, Jasper Stadhouders, Paweł Szpura, Hubert Zemler, Wojtek Kurek, Vasco Trilla, Yedo Gibson, Onno Govaert, Seppe Gebruers, Andrew Lisle, Vasco Furtado, Colin Webster, Dirk Serries, Benedict Taylor, Diego Caicedo oraz El Pricto.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Zapraszamy na koncert w ramach cyklu „Spontaneous Live Series”, organizowanego przez Dragon Social Club Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miasto: Poznań
Miejsce: Dragon Social Club
Zamkowa 3 61-768
Data: 2023-05-27 20:00:00

Podziel się:

Szczegóły

Data:
27 maja
Godzina:
20:00
Koszt:
20PLN
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/99098/Pozna%C5%84/Spontaneous+Live+Series/?utm_source=pp&utm_medium=424

Miejsce wydarzenia

Dragon Social Club / Poznań / KB
Zamkowa 3
Poznań,Wielkopolskie61-768Poland
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia