Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Muzycy legendarnego Breakout w trasie „80a” (96391)

28 maja @ 18:00

69PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

Muzycy legendarnego Breakout w trasie "80a" (96391)

"Old Breakout – Tribute to Nalepa" – muzycy legendarnego Breakoutu, w ramach trasy koncertowej "Old Breakout – 80a", uświetniającej 80-tą rocznicę urodzin Tadeusza Nalepy oraz 80-te urodziny Tadeusza Trzcińskiego. Old Breakout to reaktywacja legendy – muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu Breakout – założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych.

W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album "Blues Breakout", nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa – śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz – gitara, Jerzy Goleniewski – gitara basowa, Józef Hajdasz – perkusja, z tekstami Bogdana Loebla. Następnie Trzciński nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: "Mira", "Karate" i "Ogień" aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali (m.in. Sopot, Jazz Jamboree czy kilkukrotnie Jarocin) i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia koncert Raya Charlesa.

W roku 1978 do zespołu Breakout dołącza gitarzysta basowy – Maciej Bogusław Kubicki. Gra w zespole do jego zamknięcia w 1982 roku. Uczestniczy w kilku zagranicznych turnee, w tym w kilkumiesięcznych trasach koncertowych po Związku Radzieckim. Nagrywa też w ramach Breakoutu "To mój blues" ale płyta ukazuje się dopiero w 1988 roku sygnowana już nazwiskiem Tadeusza Nalepy. W kolejnych latach Kubicki współpracuje także m.in. z Izą Trojanowską, Ireną Jarocką, Feliksem Andrzejczakiem, Jankiem Borysewiczem czy Markiem Surzynem, aby od 2018 roku ponownie cieszyć swoją basówką publiczność Breakoutu w zespole Old Breakout.

W 2013 roku, przy okazji Festiwalu "Lep na Bluesa", dawni przyjaciele Nalepy z zespołu, w towarzystwie kilku doskonałych bluesmanów, postanawiają zlepić projekt upamiętniający jego muzykę i ku radości publiczności od tamtej pory koncertują po Polsce i kilku krajach Europy.

W 2018 roku nagrywają także płytę "Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska". W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat ’70 i ’80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną.

Latem 2022 muzycy Old Breakout ponownie weszli do studia aby stworzyć kolejny album z przebojami Breakoutu i Nalepy. I tak jak w 88 roku Nalepa nagrał z zespołem Dżem studyjny album "Numero Uno", tak i teraz do współpracy z Old Breakout zaproszenie przyjął mistrz gitary Jerzy Styczyński (Dżem). Płyta "80a" jest dostępna dla fanów po koncertach od końca września 2022 roku.

Old Breakout, z wyjątkową dbałością o każdy dźwięk, wirtuozersko wykonuje największe przeboje Breakoutu i Tadeusza Nalepy z lat ’70 i ’80.

W składzie:

Tadeusz Trzciński (Breakout) – harmonijka ustna

Maciej Bogusław Kubicki (Breakout) – gitara basowa

Marcin Kołdra – wokal, gitara

Sławek Burakowski – gitara

Łukasz Biliński – perkusja.

Inne nadchodzące koncerty Old Breakout:
28.04.2023 – Solec Zdrój, Gminne Centrum Kultury

29.04.2023 – Bielsko-Biała, Metrum Jazz Club

30.04.2023 – Sosnowiec, Komin Music Cafe

19.05.2023 – Białystok, Klub Muzyczny 6-Ścian

20.05.2023 – Bielsk Podlaski, Bielski Dom Kultury

21.05.2023 – Biała Podlaska, Biała Blues Festival

23.05.2023 – Wałcz, Wałeckie Centrum Kultury

24.05.2023 – Słupsk, Słupski Ośrodek Kultury

26.05.2023 – Kołobrzeg, Karczma Solna

27.05.2023 – Szczecin, Free Blues Club

28.05.2023 – Poznań, Blue Note

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Różne bywają spotkania po latach. Wspomnień nieraz za dużo, słów za mało. Ale bywa l tak, że słowa, których aż nadto, trzeba jeszcze ubrać w muzykę. Tamtą sprzed lat czy tę zupełnie nową. l to właśnie przydarzyło się grupie starych muzycznych przyjaciół. 28 września 2013 roku z inicjatywy Kazimierza Pabiasza w Józefowie pod Warszawą w ramach dorocznego festiwalu Lep na Bluesa odbył się koncert z udziałem dawnych członków grupy Breakout, legendarnej rockowej formacji, założonej przez Tadeusza Nalepę za namową Franciszka Walickiego na bazie zespołu Blackout prawie pół wieku temu. Entuzjastycznie przyjęty, naszpikowany wzruszeniami muzyków l publiczności występ stał się naturalnym impulsem dla nagrania płyty z nowymi utworami ” Za głosem bluesa idź”. Poszli za tym głosem, a wszystkie teksty znów napisał Bogdan Loebl. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miasto: Poznań
Miejsce: Blue Note Jazz Club
ul. Kościuszki 79 61-891
Data: 2023-05-28 18:00:00

Podziel się:

Szczegóły

Data:
28 maja
Godzina:
18:00
Koszt:
69PLN
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/96391/Pozna%C5%84/Old+Breakout/?utm_source=pp&utm_medium=424

Miejsce wydarzenia

Blue Note Jazz Club / Poznań / KB
ul. Kościuszki 79
Poznań,Wielkopolskie61-891Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia