Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

João de Sousa w Poznaniu x GROSZKI I RÓŻE (89671)

12 lutego @ 18:30

30PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

João de Sousa w Poznaniu x GROSZKI I RÓŻE (89671)

João de Sousa w całkowicie polskim repertuarze.

Usłyszymy subiektywny wybór piosenek od lat 30 do czasów współczesnych, w oryginale wykonywanych głównie przez kobiety. Aranżacje pozwalają nadać tekstom inny wymiar, nowe znaczenie, osadzając je w teraźniejszości. W programie, m.in.: tytułowe „Groszki i róże”, „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”, „Historie” czy „Bądź taka, nie bądź taka”.

João de Sousa – urodzony w Portugalii, od 2006 roku mieszka i tworzy w Polsce. Ceniony wokalista, gitarzysta i kompozytor. Jego luzofońskie korzenie w znacznym stopniu wpływają na muzykę jaką tworzy i wykonuje, choć fascynacje innymi gatunkami – jazzem, world music czy muzyką alternatywną, swobodnie oddalają go od fado. Inspiracji poszukuje wszędzie – w muzyce elektronicznej, hip-hopie, reggae – przekształcając ich elementy na własny unikalny muzyczny język. Współpracował, m.in.: z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic, Dorotą Miśkiewicz czy z Arielem Ramirezem. Ma na swoim koncie cztery autorskie płyty. Jego piosenki znalazły się na kultowych albumach-składankach: „RAM Cafe” czy „Siesta” Marcina Kydryńskiego.

Bilety:
30 zł – ulgowy (uczniowie / studenci / osoby 60+)
40 zł – normalny
50 zł – w dniu koncertu

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

João de Sousa to znany i ceniony portugalski wokalista, gitarzysta oraz kompozytor mieszkający w Polsce. Przełomem w karierze João był moment, gdy Andrzej Smolik, zaprosił go do wykonania dwóch utworów na płycie, która wkrótce uzyskała status platynowej. João współpracował także z zespołem Mikromusic i argentyńskim bandoneonistą Arielem Ramirezem. W 2012 roku, przy wsparciu Camoes Institut oraz Ambasady Portugalii w Polsce, João wydał swój drugi album João de Sousa & Fado Polaco. Koncepcja płyty opierała się na nowoczesnym, świeżym spojrzeniu na muzykę fado oraz współczesną portugalską muzykę folkową. Nie bez znaczenia miała dla wokalisty współpraca z polskimi artystami, którzy wnieśli do utworów pierwiastek słowiański. Po sukcesie projektu, setkach koncertów w Polsce, Niemczech i Portugalii, przyszedł czas na nowy album – Luta, którego premiera odbyła się w kwietniu 2016 roku. João debiutuje tu w roli producenta. W jedenastu autorskich utworach śpiewanych po portugalsku, hiszpańsku, angielsku i polsku (autorstwa Filipa Zawady) łączy elementy rodzimego fado z jazzem, a nawet reggae i hip-hopem. Aksamitny, ciepły głos muzyka zdobył już serca rzeszy fanów. W swoim repertuarze João ma również niebanalne interpretacje klasyki fado, polskiej piosenki oraz takich przebojów, jak Porque te vas czy Chorando Se Foi (Lambada), także w aranżacjach na orkiestrę kameralną. Piosenki João znalazły się na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego. W Kolanko no. 6 João wystąpi solo. Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl

Miasto: Poznań
Miejsce: SARP Social Club
Stary Rynek 56 61-772
Data: 2023-02-12 18:30:00

Podziel się:

Szczegóły

Data:
12 lutego
Godzina:
18:30
Koszt:
30PLN
Kategoria Wydarzenie:
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/89671/Pozna%C5%84/Joao+de+Sousa/?utm_source=pp&utm_medium=424

Miejsce wydarzenia

SARP Social Club / Poznań / KB
Stary Rynek 56
Poznań,Wielkopolskie61-772Poland
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia