Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Jedno oko na Maroko // akcje twórcze // 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (480770)

2 czerwca @ 12:00

8.00PLN

W tekście znajdują się linki afiliacyjne. Jeżeli zdecydujesz się kliknąć w nie i dokonać zakupu - otrzymamy prowizję.

Jedno oko na Maroko // akcje twórcze // 24. Biennale Sztuki dla Dziecka (480770)

24. Biennale Sztuki dla Dziecka PRZYSZŁOŚĆ

wiek: od 10 lat
czas trwania: 90 minut

Jedno oko na Maroko, a drugie? Co widzi drugie oko? A co jeśli w ogóle nic nie widzi? Jak tworzyć, gdy nie można korzystać ze zmysłu wzroku? Albo bez użycia rąk? Zmierzymy się w praktyce z tymi i innymi trudnymi pytaniami, dotykając tematu różnorodności ludzkich ciał i ich możliwości.

Spotkajmy się z ilustratorką książki Jedno oko na Maroko Anną Kaźmierak, by w twórczy sposób zastanowić się nad różnorodnością. Publikacja Tomasza Kwaśniewskiego to reporterska książka dla dzieci. Zawiera czternaście rozmów z ludźmi, którzy się wyróżniają. Wśród rozmówców m.in. niewidomy, kulturysta, osoba transpłciowa, bezdomny, bliźniacy czy osoba niskorosła. Ujmujące prostotą rozmowy odpowiadają na naturalną ciekawość dziecka, które widząc osobę inną od pozostałych, chciałoby zadać wiele pytań.

Dlaczego ten pan jest na wózku?
Dlaczego ta pani jest taka gruba?
Po co niewidomi noszą ciemne okulary?
Czy bliźniacy naprawdę niczym się nie różnią?
Dlaczego tamta pani ma tyle tatuaży?

Oto przestrzeń, w której nie ma niewłaściwych pytań. Podczas spotkania nadyskutujemy się do woli. Odtworzymy wybrane rozmowy z książki, a w bohaterów symbolicznie wcieli się ilustratorka. Będziemy zastanawiać się nad odmiennością, patrzeć na świat oczyma innych oraz praktykować empatię. W ten sposób uczestnicy i uczestniczki wzbogacą się o marginalizowane na co dzień perspektywy, będą mogli zanurzyć się w różnorodność ludzkich historii, doświadczeń i odczuć.

Ale to oczywiście nie wszystko! Będziemy także eksperymentować i przede wszystkim… tworzyć, tworzyć, tworzyć! Przed nami mnóstwo malowania, wycinania, klejenia! Słowem – doskonałej zabawy! Sprawdzimy na własnej skórze, jak swoje możliwości twórcze mogą realizować osoby z niepełnosprawnościami. W efekcie przy użyciu różnych technik i dostępnych materiałów powstaną kolażowe portrety uczestników i uczestniczek.

Uwaga! Podczas warsztatów będą momenty, kiedy będziemy zasłaniali oczy opaskami, by doświadczyć ciemności.

Twórczyni:
Koncepcja i prowadzenie: Anna Kaźmierak

WAŻNE!

BILET powinna mieć każda osoba niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun, opiekunka).

Wydarzenie odbędzie się w Scenie Wspólnej.

Szanowne Widzki, Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Bilety można kupić tutaj.

Miasto: Poznań
Miejsce: Scena Wspólna – Mała Scena
Brandstaettera 1 61-659
Data: 2023-06-02 12:00:00

Podziel się:

Miejsce wydarzenia

Scena Wspólna – Mała Scena / Poznań /B24
Brandstaettera 1
Poznań,Wielkopolska61-659Poland
+ Google Map